Newsletter

Konečně bez deště! Poslední prázdninovou sobotu si v Jizerkách užilo 2302 lesních parťáků.

27.8.2022   
Foto

Míříme do finále letošní sezony! Víš, kde se příběh tohoto seriálu začal psát? Právě tady, v Jizerských horách, v roce 2014. Od té doby si na vlastní tlapky zkusila trasu legendárního závodu v běhu na lyžích už řada vytrvalců. V sobotu 27. srpna se vás na start nejen “Padesátky” postavilo celkem 2 302. A to už je pořádná smečka!

Po stopách zimní Jizerské 50 vyrazilo bezmála 300 odvážných. Dalších více než 2000 parťáků poměřilo síly na trasách v délce 5, 11 a 23 km. Jednou z nejpočetnějších smeček byla naše mláďata, která zaplnila startovní pole do posledního místečka. A zatímco ultramaratonci míjeli ikonická místa Jizerské 50, jako jsou například sklářská osada Kristiánov, Knajpa, Smědava, Jizerka či Olivetská hora, dopoledne se v okolí Bedřichova prohnalo na 500 snečků, veverčat, kolouchů, vlčků a další mladé divé zvěři. 

Pozadu však nezůstal nikdo, kdo chtěl svým během přispět na dobrou věc. Oblíbený PVZP FénixRun odstartoval krátce po poledni a 5km trať absolvovalo 224 dětí, dospěláků, kočárků i seniorů. A pozor, dalších 187 běžců se přihlásilo virtuálně. Rodinky malého Bruna a patnáctileté slečny Elišky tak mohou mít radost, díky účastníkům tohoto charitativního běhu a Pojišťovně VZP, a.s. se podařilo vybrat dostatek peněz na potřebné rehabilitace. Dalšími korunami můžete přispět až do 10. 9., ať už se rozhodneš vyrazit na poslední štaci do Boletic nebo si vyběhneš virtuálně kdekoliv, kde to máš rád!

S letní Jizerskou 50 RUN je už neodmyslitelně spjat také souboj o titul královny a krále Jizerek. Ten může získat každý obojživelník, který běhá Jizerskou na běžkách i po svých, a to ve stejném roce. A kdo se usadil na trůn pro nastávající roční kralovací období? Jsou to Míša Maděrová a Milan Kohout. Za to jim patří velká gratulace a obhajoba takového titulu je teprve velká výzva! Tak to jsme zvědavi, jak se s tím do další sezony poperou.

Vítězů ale bylo v sobotu na stadionu v Bedřichově daleko víc. Na nejvyšší stupně se postavili na distanci 50 km Kamila Netíková a Petr Macek. Na trase blízké půlmaratonu, ale přeci jen trochu delší, se umístili na prvních místech Terka Vondráčková a Vojta Galáč. A nakonec vítězně zvedli ruce nad hlavu i Johanka Šafránková a Tom Brzobohatý, kteří prosvištěli 11km trasu hluboko pod hodinu. Ani jsme nestačili kouknout ze startu do cíle a už byli tam!

V Jizerkách ale rádi připravujeme ještě jednu specialitku. Tou není nic jiného, než sníh i v létě! V hromadě sněhu se ukrývaly suvenýry ČEZ Jizerské 50 a jedno startovné na zimní závod. Registrace jsou totiž už za nejbližším bukem, a tak nepromarni příležitost být ve formě i v zimě.

Před sebou máme poslední zastávku. Zakempujeme 10. září ve vojenském újezdu Boletice přímo v srdci Šumavy! Těš se na trasy od těch extra dlouhých až po ty nejkratší pro děti. Běžet se bude také pro Vilémka a Darinku, kteří potřebují naši podporu a pomoc. A nakonec nebude chybět ani pořádná rozlučka s létem. Afterparty si může navíc užít opravdu každý, v zázemí bude možnost stanování! Ulov si své startovné na poslední závod sezony právě tady! Těšíme se na tebe. Lesu zdar!

ZAKLÁDAJÍCÍ PARTNER

  Lesy ČR

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Dr. Max
  Generali Investments
  CETIN
  ČEZ
  Pojišťovna VZP

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

  ON
  CZC

PLATEBNÍ PARTNER

  ČSOB + MasterCard

Oficiální dodavatelé

  Johnny Servis
  Žaket
  CAT CUT
  bahis siteleri
  TKF

PARTNEŘI

  Sportisimo
  Birell
  Balíkovna
  Nestlé Cereals
  Česká mincovna
  Enervit
  ČHMÚ
  DB Schenker
  Caficko®
  Thule
  Royal Bay
  Boll

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Hitrádio
  RUN Magazine
  Běhej
  Kam s dětmi
  Svět outdooru
  Drbna

HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

  Jihomoravský kraj
  Jihočeský kraj
  Středočeský kraj
  Moravskoslezský kraj
  Liberecký kraj
  kraj Vysočina
  Karlovarský kraj

Spolupracujeme

  Rozběháme Česko
  ŠumavaNet
  Innsbruck Alpine
  Trenujeme.sk
  Outfanatic
  isportuj
  Nova pomáhá
  Kudy z nudy
  WOC 2021
  Ukliďme Česko
Výživové okénko