ČASTÉ DOTAZY

Připravili jsme pro tebe seznam nejčastějších otázek a odpovědí. Pokud však níže nenalezneš řešení svého problému, zašli svůj dotaz na info@behejlesy.cz.

Jak se mám do závodu přihlásit?

Nejprve je nutné si na sportid.onine založit/aktivovat účet a teprve poté je možné se přihlásit na závod. Pokud se registruješ skrz systém SportID poprvé dej volbu AKTIVUJTE SI ÚČET A PŘIHLASTE SE NA ZÁVOD a vyplň požadované údaje a vytvoř si nový účet. Pokud jsi již s námi někdy absolvoval některý ze závodů a zadáš stejné údaje, přijde Ti do emailu, se kterým ses v minulosti registroval, potvrzovací email a v systému budeš mít následně nahrané své historické výsledky.

Po přihlášení do účtu SportID pokračuj k registraci na některý ze závodů – zvol si závod / trasu / doplňkové služby a dokonči objednávku. Při dalších závodech bude již přihlašování snadnější a nebudeš muset znovu zadávat své údaje.

Co se bude dít, pokud nebude možné závody zorganizovat v důsledků vládních nařízení (např. epidemiologická situace)? 

Pokud nebude v důsledku vládních nařízení možné zorganizovat závody v daném termínu, bude naší maximální snahou najít pro závody jiný termín. Závodníkům bude nabídnuta možnost převést startovné zdarma na tento nový termín, případně na jiný závod v rámci seriálu Běhej lesy. 
 
Jak zaregistruji více závodníků najednou, abych získal slevu?
 
Vyplň svou registraci na sportid.online, dokonči objednávku a v posledním kroku klikni na „Přidat dalšího závodníka“. Ten musí mít zřízený aktivní účet v systému SportID. Ty i druhý závodník a každý další máte startovné levnější. Pak přejdi k platbě a bude ti udělena sleva.
 
REGISTRACE - přihlášení
 
Obdržel jsem upomínku platby za startovné, ale platbu jsem provedl. Kde je chyba?
 
Je možné, že jsi například v platbě neuvedl variabilní symbol a platba se nespárovala s objednávkou. Pošli prosím výpis platby a my objednávku napárujeme. Po přiřazení na startovní listinu obdržíte e-mail.
 

Provedl jsem platbu za startovné, ale stále nejsem na startovní listině. Kde je chyba?

Při platbě převodem i přes platební kartu dochází u některých bank k pomalějším transakcím a chvíli trvá, než dojde k převodu částky. Vydrž několik dní a jakmile nám přijde částka za startovné, přijde ti potvrzovací e-mail, že jsme tě zapsali na startovní listinu. Pokud se tam neobjevíš ani do týdne, napiš nám na info@behejlesy.cz.

Je startovné vratné?

Bohužel ne, ale můžeme ti nabídnout možnost převodu startovného na jiný závod. Převedení startovného na jiný závod je zpoplatněno částkou 100 Kč, dva týdny před závodem pak 200 Kč. Registraci můžeš změnit nejpozději ve středu před daným závodem.

 

REGISTRACE - startovné

Je možné převést registraci na jiného člověka?

Ano, za poplatek 100 Kč, 2 týdny před závodem pak za 200 Kč. Převést startovné můžeš automaticky po přihlášení ke svému účtu ve SportID. Zde v sekci moje přihlášky stačí kliknout na tlačítko: Změnit objednávku. Podrobný návod krok za krokem najdeš v menu: Přeregistrace a změny startovného.

Lze změnit délku trasy?

Ano, nejpozději však 2 týdny před závodem, pak je zpoplatněno za 100 Kč. Změnit trasu si můžeš automaticky po přihlášení ke svému účtu ve SportID. Zde v sekci moje přihlášky stačí kliknout na tlačítko: Změnit objednávku. Podrobný návod krok za krokem najdeš v menu: Přeregistrace a změny startovného.

Nehodí se mi termín závodu, na který jsem přihlášen. Můžu změnit závod na jiný v rámci seriálu?

Ano, stejně jako u změny registrace na jiného člověka, za poplatek 100 Kč, 2 týdny před závodem pak za 200 Kč. Změnit závod můžeš automaticky po přihlášení ke svému účtu ve SportID. Zde v sekci moje přihlášky stačí kliknout na tlačítko: Změnit objednávku. Podrobný návod krok za krokem najdeš v menu: Přeregistrace a změny startovného. Registraci můžeš změnit nejpozději ve středu před daným závodem.

Udělal jsem chybu v registraci při zadání jména/data narození/týmu. Lze údaje změnit?

Ano, přihlas se do sportid.online a změn si své údaje.

REGISTRACE - změny

Aktuální počet zbývajících startovních čísel do vyprodání kapacity / naplnění kapacity pro cenově zvýhodněné startovné najdeš na hlavní stránce u jednotlivých závodů hned pod nejnovějšími články. 

Limity pro cenově zvýhodněné startovné se na dospělých závodech sčítají z obou tras dohromady. Do limitů celkového počtu závodníků se děti na dětských trasách nezapočítávají.  

Kolik startovních čísel zbývá do naplnění kapacity/za cenově zvýhodněné startovné?

Ano, ale pouze v případě, že závod nebude předem vyprodán. On-line registrace jsou však za zvýhodněnou cenu.

Je možné se registrovat i na místě?

Co je Tandem tým?

Utvořte tým ve složení muž – žena v libovolném vzájemném vztahu a rozhodněte se, kdo z vás poběží delší trať a kdo kratší. Vítězí dvojice s nejnižším součtem časů. Ale o svůj čas se nemusíš bát, závodníci v týmové soutěži Tandem jsou současně hodnoceni i v individuálním závodě jednotlivců. Podrobnější pravidla najdeš ZDE.

Co je Slowmotion tým?

U Slowmotion týmů je za úkol utvořit co nejpočetnější partu. Každý z vás si volí trasu, která mu nejvíce vyhovuje. Oproti Tandemu je ale cílem mít dosažený součet časů co nejvyšší. Není nezbytné zaběhnout trasu závodu co nejpomaleji, významným faktorem je co nejvyšší počet členů týmu. Výhodou je, že počet členů týmu není nijak omezen. Podrobnější pravidla najdeš ZDE.

Jak zaregistruji Tandem nebo Slowmotion tým?

Nejprve se každý člen týmu se musí zaregistrovat a zaplatit startovné na sportid.online. Následně vytvořte v záložce moje přihlášky Tandem/tým ve svém účtu a pozvěte kamarády/.. nebo přijměte pozvání do tandemu nebo týmu. Tandem či tým může být otevřený (bez potvrzení) nebo uzavřený (na vyžádání).

Týmové kategorie

Co je obsahem startovního balíčku?

 • Startovní číslo s měřícím čipem
 • Občerstvení na trati a v cíli (Enervit iontový nápoj a energetické tablety, voda, ovoce)
 • SMS s cílovým časem
 • Oficiální čas, čistý čas a mezičas
 • Fotografie a diplom ke stažení zdarma
 • Účastnická dřevěná medaile
 • Dárky od partnerů

 - Obsahem startovního balíčku není speed cup. Pokud ho nemáte, je potřeba si ho zakoupit ve SportID.

Startovní balíček

Dostaneme v cíli medaile?

Ano, v cíli bude pro tebe připravena medaile.

Medaile

Co bude k dispozici na občerstvovacích stanicích na dospělých tratích?

Voda, iontový nápoj a energetické tablety od Enervitu. RAW tyčinky Crip Crop a ovoce od partnera PENNY.

Občerstvovací stanice

Běhej lesy Týmovka je štafetový závod určený pro 4 až 8členné týmy, které poměří své síly v srdci Vysočiny na 3 okruzích bez jakéhokoliv přejíždění. Běžecko-společenská akce, na které trávíš veškerý čas pohromadě se svojí partou, je proto ideálním řešením pro teambuilding. Chceš vědět víc? Koukni na stránku Týmovky.

Co je týmovka

ZAKLÁDAJÍCÍ PARTNER

  Lesy ČR

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Dr. Max
  Generali Investments
  ČEZ
  PENNY

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

  Craft
  Volvo
  Sportisimo

PLATEBNÍ PARTNER

  ČSOB + MasterCard

Oficiální dodavatelé

  Johnny Servis
  Žaket
  Onlinesystem
  TKF

PARTNEŘI

  Continental
  CETIN
  Česká mincovna
  Enervit
  ČHMÚ
  bahis
  DB Schenker
  Caficko®
  Royal Bay

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova
  Deník Sport
  iSport.cz

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Kondice
  Hitrádio
  RUN Magazine
  Běhej
  Kam s dětmi
  Svět outdooru
  Drbna
  Náš region

HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

  Jihomoravský kraj
  Jihočeský kraj
  Středočeský kraj
  Moravskoslezský kraj
  Liberecký kraj
  kraj Vysočina
  Karlovarský kraj

Spolupracujeme

  Bjež
  Rozběháme Česko
  Trenujeme.sk
  Kudy z nudy
  Ukliďme Česko
  TOP běžecký seriál
  Smartemailling
  Freelo
Výživové okénko