Náš příběh

BĚHEJ LESY A PARTNEŘI

Často dostáváme pozitivní zpětnou vazbu, že naše závody rostou stále na kvalitě, naše služby pro závodníky jsou větší, vymýšlíme stále nové věci, vychytávky, ekologické prvky, příjemnou atmosféru v zázemí, soutěže na sociálních sítích a mnohé další. 

Hřeje nás to u srdce, ale lhali bychom, kdybychom tvrdili, že je to jen naším přičiněním. Velkou hnací silou jsou samozřejmě naši běžci, jejich rostoucí zájem a atmosféra, jakou na závodech sami vytváří. Ale stejně tak důležití jsou i naši partneři, díky kterým můžeme závod neustále posouvat. Tato stránka je o těch, kteří nás podporují nejvíce. Děkujeme, že vás máme!

Lesu a partnerům zdar,
Tým Běhej lesy

  

Lesy České republiky nemají s Běhej lesy společný jen podobný název. Kořeny naší spolupráce sahají až do roku 2015, tedy samotného počátku seriálu Běhej lesy. 

 Těší nás, že touto formou můžeme podpořit pobyt v přírodě a zdravý životní styl široké veřejnosti.” říká vedoucí odboru vnějších vztahů Martin Zajíček.

Hlavní náplní činnosti podniku je obhospodařování více než 1,2 mil. ha lesního majetku ve vlastnictví státu (téměř 86 % rozlohy všech státních lesů) a péče o více než 38 tisíc km určených vodních toků a bystřin. Lesy České republiky jsou největším správcem chráněných území a nejdůležitějším partnerem orgánů ochrany přírody v České republice. Největší akcí našeho partnera byl v posledních letech Den za obnovu lesa, který se konal tradičně každý rok v říjnu a nabízel program pro celou rodinu jako sázení stromků, sbíjení oplocenek a dalších lesních aktivit.

Našeho partnera můžeš potkat na závodech ve stanu s lesní pedagogikou, edukací a aktivitami pro děti ale i dospělé. Kde ti představí své programy jako Sázíme lesy nové generace, Vracíme vodu lesu, Vracíme sovy lesu apod. Společně jsme za každého závodníka od roku 2015 vysadili 1 strom. V roce 2022 to čítalo už 79 453 stromů. V roce 2021 Lesy České republiky vyklíčily a vyrostly až na pozici zakládajícího partnera. Děkujeme, že spolu rosteme bok po boku.

  

Maximální podporou je pro náš seriál už od roku 2016 Dr.Max. Je partnerem hlavně dětských závodů a společně jsme na tratě našich závodů vypravili už 11 700 mláděcích závodníků. “Jako Dr.Max jsme rádi, že můžeme už tolik let podporovat běžecký seriál Běhej lesy a motivovat děti i dospělé k pohybu v přírodě. Běh na čerstvém vzduchu je skvělou možností jak pečovat o své zdraví a posilovat svoji přirozenou imunitu. Za dobu našeho partnerství se závody Běhej lesy staly velmi populárními i mezi našimi zaměstnanci a obliba seriálu každým rokem stoupá.“, říká Jana Bendová, marketingová specialistka Dr.Max.

Dr.Max je největší lékárenskou sítí v České republice. I během doby pandemie se našemu partnerovi podařilo otevírat nové lékárny. Lékárníci prokázali, že jsou neodmyslitelnou součástí první zdravotnické linie a klienti se na ně mohou spolehnout. A se zástupci z řad Dr.Max se můžeme každoročně potkat i na startu všech závodů. V sezoně 2021 jich s námi běželo přes 1 200.  

Dr.Max je zase nedílnou součástí seriálu Běhej lesy. Kromě patronace dětských závodů našeho partnera potkáš ve velkém zeleném stanu, kde se můžeš přemazat opalovacím krémem, osvěžit termální vodou, posilnit vitamíny nebo magnesiem a hlavně využít některé z doprovodných aktivit, jako je InBody měření nebo diagnostika pleti. A v neposlední řadě je to i jeden z našich partnerů pro ekologické kroky, např. znovupoužitelné kelímky speedcupy místo jednorázových. Děkujeme, že jsme si vzájemně inspirací již tolik let!

  

S Generali Investments CEE máme společnou historii už od roku 2018. Čtyři úspěšné ročníky nám ukázaly, že investovat se vyplatí. A nejen do sebe a zdravého pohybu v přírodě. 

Základním kamenem naší práce v Generali Investments je schopnost dobře vyhodnocovat data. A právě to bychom chtěli nabídnout i všem účastníkům Běhej lesy, kterým dlouhodobě fandíme a potkáváme se s nimi na trati. Závodníci tak od nás získávají online analýzu výsledků, ze které se dozví například percentil udávající, kolik lidí zůstalo na trati za nimi, nebo jak se jejich forma vyvíjí v rámci sezóny. Věříme, že data sportovcům pomáhají ke zlepšení, stejně jako pomáhají nám. Jádrem našeho dlouholetého partnerství s Běhej lesy je ale především snaha vzít běžce ze silnic do přírody. Na čerstvý vzduch a ukázat jim kouzlo běhu v lese. A také společně s Běhej lesy učinit nejpřirozenější lidskou aktivitu, běh, tou nejvíce udržitelnou i na závodní trati,“  říká Marek Beneš, finanční ředitel společnosti Generali Investments CEE.

Generali Investments CEE je investiční společnost poskytující služby v oblasti kolektivního investování a správy aktiv. Na trhu působí od roku 1991 a dle aktuálních údajů Asociace pro kapitálový trh ČR je největší investiční společností působící na českém trhu. Nabízí komplexní produktovou nabídku a služby individuálním investorům i institucím, a to jak v oblasti kolektivního investování, tak v správě aktiv.

Na Běhej lesy se Generali Investments CEE angažují jako hlavní partner ekologie třídícími koši, speedcupy nebo podporou digitalizace a ploggingových výzev. Kromě toho nabízí také odpočinkový stan v zázemí, kde si mohou děti kreslit, dospělí se nechat “zatejpovat” a v neposlední řadě každému běžci šije na míru Generali analýzu výkonu napříč závody v sezoně na našem webu. Děkujeme, že do sebe navzájem investujeme již od roku 2018!

  

Do lesa se k nám v roce 2021 připojila taky energická Skupina ČEZ. Pojďme si na našeho partnera posvítit! Se Skupinou ČEZ máme mnoho společného. ČEZ = energie. My zase pořádáme závody plné energie. I proto jsme si podali partnerské tlapy. Skupina ČEZ nám pomáhá super energii na našich závodech ještě vylepšit. 

Na závodech ČEZ běžcům zpříjemňuje pobyt a mimo jiné nabízí aplikaci EPP Pomáhej pohybem. Svými kilometry tak můžeš pomoci řadě regionálních neziskových organizací a projektů. V rámci našich závodů jsme tak společně podpořili 8 těchto projektů za sezonu 2021.

„K radosti z pohybu, přírody a čerstvého vzduchu přidáváme pro účastníky Běhej lesy i možnost dobrého pocitu z pomoci druhým. Díky naší aplikaci EPP-Pomáhej pohybem mohou závodníci pomoci jednomu z charitativních projektů, třeba i z lokality, kde se závod běží. Stačí si před závodem zapnout naši aplikaci EPP-Pomáhej pohybem,“ říká Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.

   

Parťáku, co říkáš na občerstvovací komfort v zázemí i na trati? Energie a to správné jídlo je pro sportovce důležité před výkonem i po výkonu, a nejen proto máme v lesní smečce PENNY. Běžci mají možnost dát si bufetovou snídani zdarma hned po otevření areálu, po ní následuje teplý bufet s velkým výběrem, kde si každý najde to své.


A co na to parťáci z PENNY? "Na Běhej lesy bylo vždycky všechno perfektně zařízené, ale co nám přišlo, že bychom mohli nějakým způsobem vytunit, bylo právě jídlo a pití. Takže jsem sem přivezli stan, naše produkty a právě z toho tady celý den vaříme." PENNY nejenže poskytuje kalorickou energii závodníkům, ale společně díky charitativnímu PENNY běhu přispíváme dobré věci. A to stojí za to! říká Vít Vojtěch, vedoucí strategického marketingu PENNY.

  

V roce 2023 jsme do smečky přibrali také platebního partnera Mastercard/ČSOB a parťáci, držte si klobouky, je to velká pecka! Pokud při registraci a následné platbě startovního čísla použiješ kartu Mastercard od ČSOB, pak se ti automaticky uplatní 25% sleva na startovném. 

No není to super? Čtvrtina startovného, to už se počítá! A pokud nejsi držitelem takové karty, můžeš si ji sjednat rychle, bez problému online a zdarma. Tak hurá na to, v každé z osmi lokalit tak můžeš pořídit jedno startovné. Více informací najdeš tady.

  

S naším mediálním partnerem TV Nova jsme už od roku 2018. Za tu dobu jsme se společně rozhodně nenudili! S TV Nova a běžci jsme podpořili celkem 32 charitativních příběhů dětí s problémy pohybového aparátu a pomohli tak vybrat miliony korun na jejich pomoc. Byli jsme v desítkách reportáží, televizních novinách i hosty oblíbené Snídaně s Novou. A v neposlední řadě pod patronací TV Nova běhají běžci nejoblíbenější “kratší” distanci o 11 - 14 km. Děkujeme, Nově za hvězdnou spolupráci od srdce!

ZAKLÁDAJÍCÍ PARTNER

  Lesy ČR

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Dr. Max
  Generali Investments
  ČEZ
  PENNY

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

  Craft
  Volvo
  Sportisimo

PLATEBNÍ PARTNER

  ČSOB + MasterCard

Oficiální dodavatelé

  Johnny Servis
  Žaket
  Onlinesystem
  TKF

PARTNEŘI

  Continental
  CETIN
  Česká mincovna
  Enervit
  ČHMÚ
  bahis
  DB Schenker
  Caficko®
  Royal Bay
  Nilfisk

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova
  Deník Sport
  iSport.cz

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Kondice
  Hitrádio
  RUN Magazine
  Běhej
  Kam s dětmi
  Svět outdooru
  Drbna
  Náš region

HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

  Středočeský kraj
  Ústecký kraj
  Moravskoslezský kraj
  Liberecký kraj
  Jihomoravský kraj
  kraj Vysočina
  Karlovarský kraj

Spolupracujeme

  Bjež
  Rozběháme Česko
  Trenujeme.sk
  Kudy z nudy
  Ukliďme Česko
  TOP běžecký seriál
  Smartemailling
  Freelo
Výživové okénko