Dr. Max – doprovodné služby pro běžce a návštěvníky

V zóně Dr. Max pro vás máme v letošním roce připravené služby jak pro závodníky, tak pro
jejich doprovod, které můžete vyzkoušet na vlastní kůži.

Diagnostika InBody – měření tuku, svalů, složení těla a BMI

Měření složení těla pomocí přístroje InBody nabízíme na všech závodech Běhej lesy.

Díky tomuto přístroji zjistíte množství tělesného tuku, kosterní svaloviny, vody, bílkovin a minerálů. Zároveň uvidíte i rozložení tuku a svalů v těle včetně případných dysbalancí. Důležitou informací je také množství viscerálního tuku, který zvyšuje riziko závažných zdravotních problémů.

Přístroj stanoví také vhodnou cílovou hmotnost, a to nejen celkovou, ale také samostatně pro tuky i pro kosterní svalovinu.

Dozvíte se také vaše BMI, hodnotu bazálního metabolismu i doporučený kalorický příjem za den.

Na základě těchto hodnot vám náš odborný zdravotní personál v případě vašeho zájmu doporučí režimová opatření k úpravě tělesné skladby, zejména změnu stravovacích návyků a vhodnou pohybovou aktivitu.

Pokud k nám přijdete opakovaně, zobrazí se vám graf historie složení těla. Díky tomu zjistíte, zda jste se od předcházejícího měření zlepšili.

 

Spirometrie – měření plicních funkcí

Zajímá Vás, v jaké kondici jsou vaše plíce? Nechte si zjistit plicní věk na závodech na Karlštejně a Jizerské.

Nově si můžete na vybraných závodech nechat změřit základní plicní funkce. Při tomto měření (tzv. spirometrii) se hodnotí objem a rychlost vdechovaného a vydechovaného vzduchu. Dostáváme tak informace o velikosti plic a průchodnosti dýchacích cest. Zjistíte tedy například, jaká je vitální kapacita vašich plic (tj. objem vzduchu v litrech, který vydechnete po maximálním nádechu), nebo jaký je váš plicní věk.

Tip: Jedná se o tzv. usilovnou spirometrii, potřebujeme tedy vaše maximální nasazení! Přijďte proto ideálně s dostatečnou rezervou před závodem a jen když se na to cítíte. Při nachlazení nebo chvíli po nemoci nemusí být výsledky vypovídající.

Analýza pleti

Na vybraných závodech v Železné Rudě a Bílé můžete využít odborného poradenství našich dermoporadkyň a vyzkoušet si analýzu pleti, díky které dokážeme přesněji určit stav hydratace, mastnoty, velikost a četnosti pórů stav vrásek, sklon k začervenání, rozšířené žilky a pigmentaci pleti. Po vyhodnocení naměřeného výsledku vám dermoporadkyně doporučí vhodnou péči, která bude vyhovovat vaší pleti s ohledem na její aktuální stav.

 

Analýza vlasů

Ve vybraných Dermocentrech Dr. Max si můžete nechat udělat podrobnou analýzu vlasů a vlasové pokožky, a to zcela bezplatně. Letos tuhle službu nabízíme i na závodě na Klínovci. Díky speciálně upravené kameře jsme během krátké chvíle schopni zhodnotit stav vašich vlasů a vlasové pokožky. V prvním kroku zjistíme množství a hustotu vlasů, což je nejčastější problematika v péči o vlasy, kterou s našimi klienty řešíme. Přístroj dokáže vyhodnotit v jakém stavu se nachází vlasová pokožka, zda je suchá, mastná, citlivá, nebo lupovitá. Jestli vlasy rostou v dostatečné hustotě či nikoli. V dalších krocích se podíváme na strukturu vlasu. Z toho vypozorujeme, zda je vlas zacelený a hladký, nebo suchý a roztřepený. Přesně vidíme kutikulu vlasu a zanalyzujeme, jestli ochrana vlasu není narušená. Díky analýze doporučíme vhodnou péči, úpravu výživy, případně doplňky stravy.

Lesní školka Dr. Max

V letošní sezoně jsme si pro vás připravili možnost umístit vaše ratolesti do Lesní školky Dr. Max na závodech na Karlštejně, Jizerské a v Lednici. V zázemí lesní školky se o děti postará zkušený personál a rodiče si tak můžou jít zaběhnout závod.
 
Služba je bezplatná a lze ji využít do maximálního naplnění kapacity.
 
 

ZAKLÁDAJÍCÍ PARTNER

  Lesy ČR

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Dr. Max
  Generali Investments
  ČEZ
  PENNY

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

  Craft
  Volvo
  Sportisimo

PLATEBNÍ PARTNER

  ČSOB + MasterCard

Oficiální dodavatelé

  Johnny Servis
  Žaket
  Onlinesystem
  TKF

PARTNEŘI

  Continental
  CETIN
  Česká mincovna
  Enervit
  ČHMÚ
  bahis
  DB Schenker
  Caficko®
  Royal Bay

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova
  Deník Sport
  iSport.cz

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Kondice
  Hitrádio
  RUN Magazine
  Běhej
  Kam s dětmi
  Svět outdooru
  Drbna
  Náš region

HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

  Jihomoravský kraj
  Jihočeský kraj
  Středočeský kraj
  Moravskoslezský kraj
  Liberecký kraj
  kraj Vysočina
  Karlovarský kraj

Spolupracujeme

  Bjež
  Rozběháme Česko
  Trenujeme.sk
  Kudy z nudy
  Ukliďme Česko
  TOP běžecký seriál
  Smartemailling
  Freelo
Výživové okénko