PENNY běh: Hýbeme se hezky česky

Lesní smečko, máme tu pro vás parádní novinku! Naše nová charitativní běžecká událost nese jméno PENNY běh a rozehřeje nejen vaše srdce, ale i vaše běžecké boty!

PENNY Běh není omezen žádným časovým limitem, takže se mohou zapojit všichni - od lesních mláďat, zkušených běžců až po rodiče s kočárky nebo statečných lesních veteránů. S 4 až 6kilometrovou trasou je to ideální příležitost strávit sobotu v lesích, a co je nejdůležitější, přispět 350 Kč na dobrou věc.

A komu budeme tentokrát společně s PENNY v lese pomáhat?

ORGANIZACE ŽIVOT 90

Víte, lesní smečko, každému z nás by mělo být dopřáno důstojné stáří. Organizace Život 90 se věnuje právě této myšlence - poskytuje pomoc, péči a podporu seniorům, aby mohli žít plnohodnotný a nezávislý život. Jsou jako lesní vůdci, kteří svítí na cestu, když je potřeba, a jsou tu pro ty, kdo je potřebují.

Služby

 • Senior telefon: Nonstop linka pomoci pro naše seniory a jejich pečovatele. Stačí zavolat a my jsme tu pro vás. Celorepublikové pokrytí zcela zdarma. V roce 2023 linku využilo přes 10 tisíc volajících.
 • Tísňová péče: Bezpečnostní systém (pohotovostní tlačítko, pohybové čidlo a kontaktní reproduktor) pro klidný život ve vašem domově. Bez ohledu na čas - 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Vlastní výjezdová služba.
 • Komunitní centrum: Prostor pro setkávání, učení a sdílení zkušeností. Tady se každý může najít. Centrum kulturního dění, vzdělávací aktivity, přednášky a workshopy pro seniory v centru Prahy (až 50 kurzů od jazykových, IT, po cvičení či malování).
 • Poradenské centrum: Pomoc v právních a sociálních otázkách. Vždy k dispozici, po objednání zdarma. V roce 2023 využilo službu přes 2 tisíce klientů.

 • Dobrovolnické centrum: Srdce plné dobré vůle, které rádo pomáhá a naslouchá.  Přátelské návštěvy seniorů či telefonické hovory se seniory od zaškolených a prověřených dobrovolníků. Zdarma.

Cílem Organizace je nejen podporovat nezávislost starších obyvatel, ale také jim pomáhat si užívat život naplno, bez ohledu na okolnosti. 

Tak se přidejte k našemu lesnímu dobrodružství na PENNY běhu a společně udělejme něco skvělého pro naše starší členy smečky! Protože ve smečce držíme pospolu.

CHCI BĚŽET A POMÁHAT!

ZAKLÁDAJÍCÍ PARTNER

  Lesy ČR

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Dr. Max
  Generali Investments
  ČEZ
  PENNY

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

  Craft
  Volvo
  Sportisimo

PLATEBNÍ PARTNER

  ČSOB + MasterCard

Oficiální dodavatelé

  Johnny Servis
  Žaket
  Onlinesystem
  TKF

PARTNEŘI

  Continental
  CETIN
  Česká mincovna
  Enervit
  ČHMÚ
  bahis
  DB Schenker
  Caficko®
  Royal Bay

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova
  Deník Sport
  iSport.cz

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Kondice
  Hitrádio
  RUN Magazine
  Běhej
  Kam s dětmi
  Svět outdooru
  Drbna
  Náš region

HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

  Jihomoravský kraj
  Jihočeský kraj
  Středočeský kraj
  Moravskoslezský kraj
  Liberecký kraj
  kraj Vysočina
  Karlovarský kraj

Spolupracujeme

  Bjež
  Rozběháme Česko
  Trenujeme.sk
  Kudy z nudy
  Ukliďme Česko
  TOP běžecký seriál
  Smartemailling
  Freelo
Výživové okénko