Nový člen lesní smečky. PENNY parťákem seriálu Běhej lesy, výtěžek z charitativního PENNY běhu věnuje seniorům

3.4.2024   
Foto

V nové éře lesního putování se PENNY stává novou posilou lesní smečky populárního seriálu amatérských závodů Běhej lesy. PENNY se tak stalo další větví, která doplňuje košatý strom seriálu. Do letošní osmidílné lesní série se zapojuje prostřednictvím charitativních PENNY běhů, jejichž úrodný výtěžek PENNY daruje na podporu organizace Život 90 a financování péče o seniory.

Tato symbióza s Běhej lesy rozkvétá v rámci projektu „Hýbeme se hezky česky“, v jehož rámci PENNY dlouhodobě podporuje sport, pohyb a zdravý životní styl. „Projekt jsme odstartovali v roce 2021, když jsme chtěli pomoci návratu dětí ke sportu po covidu. Ale během doby jsme se rozkročili více do šířky, protože koneckonců hýbat bychom se měli všichni, třeba i rodiče s dětmi nebo senioři. A PENNY běh je vymyšlen právě tak, aby jej mohl absolvovat skutečně každý. Nenáročnou bezbariérovou trasu lze zvládnout třeba i s kočárkem nebo ji absolvovat pomalejším tempem,“ popisuje Vít Vojtěch, vedoucí strategického marketingu PENNY.

Charitativní PENNY běh se promění v lesního průvodce v každém z osmi dílů série Běhej lesy, vedle hlavních závodů pro dospělé členy lesní smečky a soutěží pro mláďata. V PENNY běhu se sice neměří čas, ale počítat se při něm bude. PENNY totiž věnuje 250 korun za každého zaregistrovaného závodníka na podporu sdružení Život 90, které se zaměřuje všestrannou péči o seniory. Život 90 například provozuje komunitní centrum s řadou vzdělávacích a pohybových programů, nebo zajišťuje pro seniory široké spektrum sociálních a poradenských služeb.

Běhej lesy se rozběhne již 20. dubna na Karlštejně a pokračuje až do zářijového finále v Lednici. Prvního PENNY běhu na Karlštejně se účastní i dvě dámy, které jsou klientkami Života 90. „Provětráme se v přírodě, a ještě pomůžeme dobré věci, takže na Karlštejn ráda přijedu,“ uvedla za všechny Hana Gerlická, která v komunitním centru Život 90 navštěvuje cvičení jógy.

Zaměstnanci PENNY se vedle individuálních startů v červnu do Běhej lesy zapojí společně, v rámci štafetového závodu Týmovka. A do boje o vavříny PENNY vyšle hned dva týmy: PENNY běžce a PENNY srdcaře. Navíc bude PENNY na každém závodě zajišťovat ovoce a tyčinky pro občerstvovací stanice přímo na lesních trasách.

Od roku 2021 se v rámci projektu Hýbeme se hezky česky podařilo nejen po finanční, ale i materiální stránce podpořit na několik stovek sportovních klubů a týmů po celé zemi. Mezi ně PENNY rozdělilo finance a poukázky na potraviny v hodnotě více než 13 milionů korun. Dlouhodobě spolupracuje PENNY se Sokolem a letos je partnerem XVII. Všesokolského sletu.

                            

ZAKLÁDAJÍCÍ PARTNER

  Lesy ČR

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Dr. Max
  Generali Investments
  ČEZ
  PENNY

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

  Craft
  Volvo
  Sportisimo

PLATEBNÍ PARTNER

  ČSOB + MasterCard

Oficiální dodavatelé

  Johnny Servis
  Žaket
  Onlinesystem
  TKF

PARTNEŘI

  Continental
  CETIN
  Česká mincovna
  Enervit
  ČHMÚ
  bahis
  DB Schenker
  Caficko®
  Royal Bay

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova
  Deník Sport
  iSport.cz

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Kondice
  Hitrádio
  RUN Magazine
  Běhej
  Kam s dětmi
  Svět outdooru
  Drbna
  Náš region

HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

  Jihomoravský kraj
  Jihočeský kraj
  Středočeský kraj
  Moravskoslezský kraj
  Liberecký kraj
  kraj Vysočina
  Karlovarský kraj

Spolupracujeme

  Bjež
  Rozběháme Česko
  Trenujeme.sk
  Kudy z nudy
  Ukliďme Česko
  TOP běžecký seriál
  Smartemailling
  Freelo
Výživové okénko