10. sezona Běhej lesy je za bukem: První závod čeká lesní smečku už za měsíc

20.3.2024   
Foto

Běhej lesy slaví jubilejní 10. sezonu, kterou velkolepě otevřeme královským závodem na Karlštejně už 20. dubna. Lesní smečka se má opravdu na co těšit, v podhoubí se nám totiž nakupila spousta novinek od premiérového závodu v Železné Rudě, po druhý ročník štafetového závodu Týmovka, kde budou týmy bojovat o velkou putovní trofej ve tvaru šišky vyrobenou z recyklovaného oceánského plastu až po znovuotevření lanovky na závodě v Bílé.

Velkolepý a oblíbený závod na Karlštejně započne již 20. dubna. Závodníci se mohou těšit na krátkou Nova 13 km trasu, delší 18 km trasu, ale i 4 kilometrový charitativní závod pro malé i velké. Nebojte, na lesní mláďata jsme nezapomněli ani tento rok, dětské závody Dr. Max pohostí v lese všechny kategorie od nejmenších Šnečků po zdatné Kolouchy a Laně. Na trasách 13 a 18 km závodu se běžci proběhnou běžně nepřístupným lomem Velká Amerika, a na delší trase zažijí nevídané pohledy na samotný gotický hrad Karlštejn. Tak buď král a Běhej Karlštejn!

Hned 18. května se přižene na scénu lesní dobrodružství v Brdech. Bývalý vojenský újezd přinese smečce požitek z místních luhů, hájů a Padrťských rybníků. Část smečky holdující dlouhému kochání v lese si bude moci zaběhnout 1. ultramaraton lesní sezony o délce 44 kilometrů. Proběhnout se kolem ledovcových jezer, Královským hvozdem a přes Špičák? To zní jako šumavský sen! Už 1. června smečku čeká přírodní lahůdka – premiérový závod v Železné Rudě, kde běžce učarují hluboké lesy s výhledy na šumavská ledovcová jezera – Černé a Čertovo.

Následně nás nabitý začátek léta přenese 21. června do temných hvozdů Vysočiny. Tam se pro smečku chystá 2. ročník týmového štafetového závodu Týmovka, který stmelí parťáky ve dne, v noci a všichni si odnesou nezapomenutelný zážitek! Na víkendovém programu jsou v plánu koncerty, letní kino, workshopy nebo fyzioterapie pro běžce, a hlavně nezapomenutelná a přátelská atmosféra.

Do druhé půlky sezony vyběhneme 20. července na Klínovci, kam běžce zveme do lesů a nedotčené přírody Krušných hor. Jsme připraveni na veškeré proměnlivé počasí těchto krásných velikánů a věřte tomu, že z místních výhledů budete určitě na větvi! Následně se 3. srpna přesuneme do Beskyd, kde na smečku už podesáté čeká horské dobrodružství v Bílé. V tomto závodě vám budou výhledy, příroda i kopce na československé hranici doslova brát dech. Zimní Jizerská 50 se bohužel nekonala, ta letní si ale brousí zuby na běžce v teniskách 24. srpna. Přijeďte opanovat Jizerky, proběhnout se po přehradě Černá Nisa a podívat se třeba až na Jizerku. Zavírákem sezony pak bude závod v pohádkové Lednici. Lednicko-valtický areál v dědictví UNESCO skrývá mnoho krás, přesvědčte se sami v sobotu 7. září. Přece se říká ženy, víno, běh, že? Ať už máte radši běh nebo zpěv, přijeďte zakončit lesní sezonu do vinného ráje v době vinobraní a užijte si závěrečnou lesní oslavu. Tak neběhej do lednice, Běhej lesy!

Lesní smečka může vyběhnout i za hranice na návštěvu k našim slovenským bratrům. Behaj lesmi započne svou čtvrtou sezonu 27. dubna na krásném Devíne a bude pokračovat dalšími šesti závody, nebuď z toho jelen a Behaj lesmi!

Na všech závodech čeká lesní smečku kratší charitativní běh mezi 4-5 kilometry. Účastí v závodu přispívají závodníci na konkrétní životní příběh, který stojí za to žít i podpořit. Takže ať už běháte jako jezevec nebo srnka, můžete lehce pomoci dobré věci. Veverky však povídaly, že členové lesní smečky mohou pomáhat i dalším způsobem. Stačí si nainstalovat aplikaci EPP Pomáhej pohybem od Skupiny ČEZ a za každý nasportovaný kilometr získáte body pro vybrané charitativní projekty.

Ačkoliv ceny rostou jako houby v lese, startovné na 10. sezonu Běhej lesy zůstává stejné. Již tradičně se prodává ve dvou vlnách, každý ale může využít o 25 % výhodnější startovné, pokud využije kartu Mastercard od ČSOB.

Ruch velkoměsta je na houby, vyražte s námi do lesa! Vidíme se na startovní čáře 10. lesní sezony na Běhej lesy Karlštejn už 20. dubna 2024! Registrovat se můžete ZDE.

                    

ZAKLÁDAJÍCÍ PARTNER

  Lesy ČR

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Dr. Max
  Generali Investments
  ČEZ
  PENNY

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

  Craft
  Volvo
  Sportisimo

PLATEBNÍ PARTNER

  ČSOB + MasterCard

Oficiální dodavatelé

  Johnny Servis
  Žaket
  Onlinesystem
  TKF

PARTNEŘI

  Continental
  CETIN
  Česká mincovna
  Enervit
  ČHMÚ
  bahis
  DB Schenker
  Caficko®
  Royal Bay

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova
  Deník Sport
  iSport.cz

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Kondice
  Hitrádio
  RUN Magazine
  Běhej
  Kam s dětmi
  Svět outdooru
  Drbna
  Náš region

HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

  Jihomoravský kraj
  Jihočeský kraj
  Středočeský kraj
  Moravskoslezský kraj
  Liberecký kraj
  kraj Vysočina
  Karlovarský kraj

Spolupracujeme

  Bjež
  Rozběháme Česko
  Trenujeme.sk
  Kudy z nudy
  Ukliďme Česko
  TOP běžecký seriál
  Smartemailling
  Freelo
Výživové okénko