Příběh běžce - Brdoběžci: Tým, který Týmovku 2023 nedokončil, ale je odhodlaný závod pokořit v další sezoně

27.11.2023   
Foto

Pro partu amatérských běžců z týmu Brdoběžci není cesta vždy hladká, ale přesto se rozhodli dát svému sportovnímu srdci další šanci. I přes nedokončený závod Běhej lesy Týmovka 2023 a nečekané výzvy na 14 km trati, včetně zdravotních problémů jednoho z členů, se tým rozhodl vrátit do hry, plný odhodlání a touhy dokončit to, co začali.

V rozhovoru s kapitánem Brdoběžců, Alešem Brožíkem, jsme se dozvěděli, že pro Brodoběžce není běh jen o sportu. Je to o spojení, vzájemné podpoře a o tom, že i přes neúspěchy se dá s odhodláním a společným úsilím překonat každá výzva. Jejich rozhodnutí zúčastnit se Týmovky v sezoně 2023 bylo motivováno touhou vybíhat z jednoho místa a užít si běžecký zážitek bez nutnosti přesunů. „Říkali jsme si, že si to takhle víc užijeme, i doprovodný program naprosto předčil naše očekávání. Nejvíce jsme si užili koncerty, stanové městečko a soutěže. V zázemí závodu jsme spolu sdíleli zážitky a navzájem se podporovali,” říká kapitán Brdoběžců. I přes výzvy trasy v noci, kterou někteří vnímali jako adrenalinový orientační běh, zůstává pro tým důležitá radost ze společně stráveného času.

Avšak ne všechny závodní trasy jsou stejné, jak Brdoběžci při Týmovce zjistili. Na nejdelším, 14 km okruhu, narazili na nečekané výzvy. „My jsme zatím vždy běželi jen rovinatější závody a čtrnáctikilometrová trať nebyla úplně lehká, jeden z kolegů bohužel skončil v péči lékařů. Byla to kombinace teplého počasí, mírně přepáleného začátku a neadekvátní strava, jednoduše došla energie. Všechno se to naštěstí zvládlo v péči týmu lékařů, co byl namístě. Jedna kapačka to spravila,” vzpomíná Aleš. Nabídka od organizátorů, že mohou ostatní závodníci z Brdoběžců běžet své úseky najednou, aby dohnali čas a dokončili tak závod, byla týmem položena na stůl. „Pravidla byla nastolena nějak, raději nedokončit, než porušit pravidla,” říká Aleš. Brdoběžci se následně hned rozhodli, že závod poběží znovu další rok. Letos má tým v plánu ucházet se o závodní příležitost v obdobném složení. „Letos s námi snad poběží i kamarád ‘rychloběžec’, který minule nemohl, čímž bychom se jako tým mohli posunout,” oznamuje Aleš. 

Aleš  zdůraznil, že jejich hlavním cílem je dokončit závod se ctí. Tréninky jsou pro ně nejen individuálním úsilím, ale také prostředkem k soudržnosti a posílení týmového ducha. I když prozatím absolvují individuální zimní přípravu, plánují spojit síly na společných trénincích na jaře. 

Brdoběžci i další rok poběží pro Maxíka, handicapovaného syna kolegy, pro kterého dávají jednu korunu do kasičky za každý nasportovaný kilometr, čímž nejen podporují sebe, ale také přináší naději a pomoc druhým. „Je to naše soukromá iniciativa, letos je to už třetí ročník. Je to jak podpora pro Maxíka a jeho rodinu, tak naše motivace se hýbat,” říká Aleš. Více o Maxíkovi a jak ho můžeš podpořit na: http://maximvasek.cz/

Aleš Brožík vyzývá nové běžce, aby se nevzdávali a aby si užívali závodu, ať už doběhnou či ne. Věří, že jejich příběh může inspirovat další běžce a přinést jim nespoutanou radost z pohybu a sdílených zážitků.

ZAKLÁDAJÍCÍ PARTNER

  Lesy ČR

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Dr. Max
  Generali Investments
  ČEZ
  PENNY

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

  Craft
  Volvo
  Sportisimo

PLATEBNÍ PARTNER

  ČSOB + MasterCard

Oficiální dodavatelé

  Johnny Servis
  Žaket
  Onlinesystem
  TKF

PARTNEŘI

  Continental
  CETIN
  Česká mincovna
  Enervit
  ČHMÚ
  bahis
  DB Schenker
  Caficko®
  Royal Bay
  Nilfisk

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova
  Deník Sport
  iSport.cz

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Kondice
  Hitrádio
  RUN Magazine
  Běhej
  Kam s dětmi
  Svět outdooru
  Drbna
  Náš region

HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

  Středočeský kraj
  Ústecký kraj
  Moravskoslezský kraj
  Liberecký kraj
  Jihomoravský kraj
  kraj Vysočina
  Karlovarský kraj

Spolupracujeme

  Bjež
  Rozběháme Česko
  Trenujeme.sk
  Kudy z nudy
  Ukliďme Česko
  TOP běžecký seriál
  Smartemailling
  Freelo
Výživové okénko