Newsletter

Lesy svolávají k oslavě jubilea! Registrace na 10. ročník Běhej lesy jsou spuštěny

24.10.2023   
Foto

Už podesáté se lesní smečka rozběhne po ikonických místech celého Česka. Největší novinkou běžeckého seriálu Běhej lesy bude zastávka na Šumavě v Železné Rudě! Na účastníky čeká opět sedm individuálních závodů a Týmovka, štafetový závod v srdci Vysočiny. Skvělou zprávou je, že zůstává možnost získání 25% slevy na startovné díky partnerům ČSOB a Mastercard.

Lesní smečka se v příštím roce poprvé sejde 20. dubna na Karlštejně. Tento závod je skvělou možností, jak se podívat do slavného lomu Velká Amerika. V minulé sezoně přilákal 2 860 závodníků, čímž se zařadil na druhé místo v počtu závodníků během desetileté historie celého seriálu. Trasy vedou Českým krasem, který v tomto období už rozkvétá. Na dlouhé trase čeká na závodníky také výhled přímo na hrad Karlštejn, což na žádném jiném závodě nezažiješ. 

Závod skrz bývalý vojenský újezd Brdy se bude konat 18. května. Běháme tam skrz rozsáhlé lesy po udržovaných cestičkách a vyznavači dlouhých běhů si tam mohou zkusit první ultramaraton sezony. 

Absolutní novinkou pak bude závod v Železné Rudě, který se bude konat na Den dětí – 1. června. Severní strana Šumavy nabízí terén s větším převýšením než okolí Lipna, a navíc i tady bude v nabídce extra dlouhá trasa. Největším lákadlem nového závodu je průběh kolem Černého a Čertova jezera

V uplynulé sezoně měla premiéru Týmovka na Vysočině. Pokud si chceš zkusit nový rozměr závodění v týmech, napiš parťákům, aby si nic neplánovali na víkend od 21. do 23. června. Druhý ročník běžeckého festivalu bude opravdu stát za to. 

V druhé polovině sezony se podruhé podíváme na Klínovec, kde bude lesní smečka závodit 20. července. Nebude chybět ani tradiční Bílá v Beskydech na začátku srpna. Jizerské hory čeká 24. srpna dokonce 11. ročník závodu, odehrával se tam totiž už v roce 2014 úplně první závod Běhej lesy. Sezonu zakončíme v Lednici, kde se proběhneme 7. září. V Jizerských horách ani v Lednici nebude již tradičně chybět ultramaratonská trasa.

V roce 2024 se na seriálu Běhej lesy potkáme v těchto termínech a na těchto místech:

Běhej lesy Karlštejn | 20. 4. 2024

Běhej lesy Brdy | 18. 5. 2024

Běhej lesy Železná Ruda | 1. 6. 2024

Běhej lesy Týmovka | 21.- 23. 6. 2024

Běhej lesy Klínovec | 20. 7. 2024

Běhej lesy Bílá | 3. 8. 2024

Běhej lesy Jizerská | 24. 8. 2024

Běhej lesy Lednice | 7. 9. 2024

Ceny startovného zůstávají! 

Přestože ceny rostly, nám se podařilo startovné na nadcházející ročník ponechat ve stejné výši.  V sezoně 2024 bude pokračovat možnost získání slevy 25 % na startovné na jakýkoliv závod, pokud budeš platit kartou Mastercard od ČSOB. 

Zároveň stále zůstává možnost zakoupit zvýhodněné balíčky i dárkové poukazy, například k Vánocům. Chystáme ještě spoustu dalších novinek, o kterých budeme průběžně informovat. Máte se na co těšit. 

Na viděnou na startech ročníku 2024! 

ZAKLÁDAJÍCÍ PARTNER

  Lesy ČR

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Dr. Max
  Generali Investments
  ČEZ
  Orlen

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

  Craft

PLATEBNÍ PARTNER

  ČSOB + MasterCard

Oficiální dodavatelé

  Johnny Servis
  Žaket
  CAT CUT
  bahis siteleri
  TKF

PARTNEŘI

  Continental
  CETIN
  Balíkovna
  Sportisimo
  Birell
  Nestlé Cereals
  Česká mincovna
  Enervit
  ČHMÚ
  Thule
  Angry Beards
  DB Schenker
  Nova pomáhá
  Caficko®
  Royal Bay
  Boll

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova
  Kondice

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Hitrádio
  RUN Magazine
  Běhej
  Kam s dětmi
  Svět outdooru
  Drbna
  A11
  Náš region

HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

  Jihomoravský kraj
  Jihočeský kraj
  Středočeský kraj
  Moravskoslezský kraj
  Liberecký kraj
  kraj Vysočina
  Karlovarský kraj

Spolupracujeme

  Bjež
  A11 care
  Sparring Partners
  Rozběháme Česko
  ŠumavaNet
  Innsbruck Alpine
  Trenujeme.sk
  Outfanatic
  isportuj
  Kudy z nudy
  WOC 2021
  Ukliďme Česko
  TOP běžecký seriál
Výživové okénko