Účastnický rekord pokořen! Poslední závod v Lednici přilákal 2864 běžců.

23.9.2023   
Foto

Velkolepé finále - tak by se dal popsat poslední závod letošní sezóny Běhej lesy v Lednici. Na rozlučku s lesním dobrodružstvím totiž dorazila pořádná smečka. Po rekordním závodě na Karlštejně, na kterém se sešlo 2 860 závodníků, už nikdo neočekával, že by snad takové číslo mohlo být překonáno. Světe div se, závod po úchvatném Lednicko-valtickém areálu o chlup utrhl prvenství a stává se z něj tak největší závod v devítileté historii Běhej lesy. 

Vezmeme to ale popořadě. Sobotní den odstartovala extra dlouhá trasa, závod na 45 km. V něm dominoval Václav Bauer, který do cíle doběhl v neuvěřitelném čase 02:53:34. V ženské kategorii získala první místo Veronika Staňová s časem 03:42:54. 

Po extra dlouhé trase přišly na řadu dětské závody Dr. Max. Mláďat se na závodě v Lednici sešla opravdu spousta, na trasy od 100 m do 1 km vyrazilo 461 malých atletických nadějí. Byl to boj o každý metr a mláďátka si po zásluze odvezla domů vyběhanou medaili. Za celou sezónu 2023 se dětských závodů Dr. Max zúčastnilo celkem 2 513 dětí. 

Krátce po poledni přišel čas na PVZP FénixRun. Charitativní závod měřil v Lednici 6 km a byl beznadějně vyprodaný. Na startu stanulo 396 závodníků, kteří měli možnost se proběhnout třeba kolem Apollónova chrámu. Za celou sezónu se na nadace prostřednictvím PVZP FénixRunu vybrala částka neuvěřitelných 1 043 861 Kč. Tím ale charita nekončí, díky našemu hlavnímu partnerovi, Skupině ČEZ, mohli běžci celou sezónu přispívat naběhanými kilometry do aplikace EPP Pomáhej pohybem. Na projekty, které byly vybrány přímo pro Běhej lesy, se díky aktivitě sportovců vybralo dalších 598 630 Kč

Vraťme se ale zpět k sobotnímu závodu. Další na programu byly závody na 14 a 22 km. Krátkou trasu si zaběhlo 1 111 závodníků, ovládl ji pak slovenský rychlík Marek Lenčéš s časem 46:05 a více jak minutovým náskokem na druhého v pořadí. Mezi ženami pak první místo vybojovala Veronika Šindelářová v čase 56:51. 

Dlouhou trasu na 22 km vyzkoušelo 644 běžců, první místo ukořistil Aleš Konečný (1:21:18). Těsný byl souboj mezi ženami, kdy první Veronika Palková (1:32:45) utekla druhé Míše Luňáčkové o pouhých 8 sekund. 

Poslední závod série samozřejmě pohostil také vyhlašování absolutních vítězů celého ročníků, tedy Lesů pánů a Lesů paní. Titul Lesů pán si na krátkých trasách vybojoval Martin Koukal, dlouhé trasy ovládl Přemysl Vida a prvenství na extra dlouhých trasách si odváží Christopher Nymburg. Krátké trasy ovládla a titul Lesů paní si vysloužila Kamila Netíková, na dlouhých trasách excelovala Dominika Holá a prvenství na extra dlouhých trasách si letos vyběhala Milena Baráková.

Tím ale závodní den neskončil, všichni účastníci včetně doprovodu byli pozváni na afterparty, kde proběhlo důstojné rozloučení s úspěšnou sezónou. Celkově totiž Běhej lesy přivítaly v roce 2023 bez čtyř účastníků 15 tisíc běžců

Co nás čeká dál? Během podzimu budou zveřejněny termíny závodů na příští sezónu, proběhne také odhalení nové lokality a záhy odstartují registrace na rok 2024. Máte se na co těšit! 

ZAKLÁDAJÍCÍ PARTNER

  Lesy ČR

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Dr. Max
  Generali Investments
  ČEZ
  PENNY

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

  Craft
  Volvo
  Sportisimo

PLATEBNÍ PARTNER

  ČSOB + MasterCard

Oficiální dodavatelé

  Johnny Servis
  Žaket
  Onlinesystem
  TKF

PARTNEŘI

  Continental
  CETIN
  Česká mincovna
  Enervit
  ČHMÚ
  bahis
  DB Schenker
  Caficko®
  Royal Bay

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova
  Deník Sport
  iSport.cz

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Kondice
  Hitrádio
  RUN Magazine
  Běhej
  Kam s dětmi
  Svět outdooru
  Drbna
  Náš region

HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

  Jihomoravský kraj
  Jihočeský kraj
  Středočeský kraj
  Moravskoslezský kraj
  Liberecký kraj
  kraj Vysočina
  Karlovarský kraj

Spolupracujeme

  Bjež
  Rozběháme Česko
  Trenujeme.sk
  Kudy z nudy
  Ukliďme Česko
  TOP běžecký seriál
  Smartemailling
  Freelo
Výživové okénko