Newsletter

Lesní smečka naposledy proběhla v Boleticích pod hvězdnou oblohou

10.9.2023   
Foto

Krásné a teplé babí léto obdařilo sobotní den i noc v šumavských Boleticích. Lesní smečka se zde sešla na tento nevšední běžecký závod při čelovkách pod hvězdnou oblohou naposledy. K rybníku Olšina v Boleticích dorazilo přes 900 závodníků včetně těch nejmladších a zdolali tratě za denního světla na 4 a 43 kilometrů, 14 a 20 kilometrů si pak dali závodníci v šumavských kopcích pod hvězdami.

Sobota patřila rozmanitým běžeckým dobrodružstvím, krátce po poledni vyrazili na extra dlouhou trať odvážlivci na 43 kilometrů. Dokonce byl mezi nimi i jeden, který si k ultramaratonské vzdálenosti střihl také noční závod na 20 kilometrů. Viděli jsme tu tedy obdivuhodné výkony, kdy prvenství ukořistili Jan Hradecký mezi muži a Milena Baráková mezi ženami.

Další část odpoledne patřila samozřejmě mláďatům lesní smečky, kterých se na startech kategorií od Šnečků až po Kolouchy a Laně objevilo téměř 150. Na dětských závodech Dr. Max jsme viděli mnoho skvělých výkonů a těšíme se až malí závodníci stanou na startu delších závodů!

Na Šumavě nechyběl ani tradiční PVZP FénixRun. Běžci tentokrát přispěli na spolek No Foot No Stress, který pomáhá lidem po amputaci. Přispět můžete prostřednictvím tohoto charitativního běhu nejen na místě v jihomoravské Lednici, ale také kdekoliv virtuálně do 23. září 2023.

Postupné ochlazování a zapadající slunce už vedlo závodníky pomalu a jistě k nočním závodům na 14 a 20 kilometrů. Přes 500 běžců se postavilo na start s čelovkou a proběhli šumavskými lesy pod noční oblohou, na trati je čekaly tradiční světelné efekty a za cílovou čárou svítící medaile z ekologického materiálu. Počasí i atmosféra vytvořená závodníky umožnila, aby poslední závod v Boleticích proběhl v přátelském duchu a s emocemi, které byly v cíli hmatatelné. Na 14 kilometrech se prvním mužem stal Jan Máša a nejlepší ženou Lenka Burianová, na delší trase na 20 kilometrů zvítězil Martin Frelich a mezi ženami Michaela Luňáčková. Všem zúčastněným děkujeme!

Že nebudou Boletice? Nezoufejme smečko, nová lokalita pro příští rok je sice stále překvapení, ale můžeme prozradit, že lesní kopce nám pod nohami zůstanou i příští rok. Jste zvědaví? Než vám oficiálně prozradíme novou lokalitu, můžete se prozatím zamyslet.

Již za 2 týdny se vidíme na závěrečném závodě sezony v Lednici! 23. září odstartují na jižní Moravě trasy na 6, 14, 22 a 45 kilometrů, bohatý doprovodný program, závěrečné vyhlašování a také oslava ukončení sezony v nedalekém vinařství ANNOVINO. Přijeďte si užít nezapomenutelný zážitek a proběhnout se místy ve světovém dědictví UNESCO.

 

Výsledky Boletice

Trasa 43 km

 • 1. místo ženy - Milena Baráková
 • 1. místo muži - Jan Hradecký

 

Trasa 20 km

 • 1. místo ženy - Michaela Luňáčková
 • 1. místo muži - Martin Frelich

 

Trasa 14 km

 • 1. místo  ženy - Lenka Burianová
 • 1. místo  muži - Jan Máša

Všechny výsledky

Fotogalerie

 

ZAKLÁDAJÍCÍ PARTNER

  Lesy ČR

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Dr. Max
  Generali Investments
  CETIN
  ČEZ
  Pojišťovna VZP
  Orlen Benzina

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

  ON

PLATEBNÍ PARTNER

  ČSOB + MasterCard

Oficiální dodavatelé

  Johnny Servis
  Žaket
  CAT CUT
  bahis siteleri
  TKF

PARTNEŘI

  Continental
  Balíkovna
  Sportisimo
  Birell
  Nestlé Cereals
  Česká mincovna
  Enervit
  ČHMÚ
  Ahrend
  Thule
  Angry Beards
  DB Schenker
  Nova pomáhá
  Caficko®
  Royal Bay
  Boll

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova
  Kondice

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Hitrádio
  RUN Magazine
  Běhej
  Kam s dětmi
  Svět outdooru
  Drbna
  A11
  Náš region

HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

  Jihomoravský kraj
  Jihočeský kraj
  Středočeský kraj
  Moravskoslezský kraj
  Liberecký kraj
  kraj Vysočina
  Karlovarský kraj

Spolupracujeme

  A11 care
  Sparring Partners
  Rozběháme Česko
  ŠumavaNet
  Innsbruck Alpine
  Trenujeme.sk
  Outfanatic
  isportuj
  Kudy z nudy
  WOC 2021
  Ukliďme Česko
  TOP běžecký seriál
Výživové okénko