Newsletter

Největší závod v historii Běhej lesy! Na Karlštejně se sešla pořádná lesní smečka

13.5.2023   
Foto

Druhý závod letošní sezóny Běhej lesy nebyl žádným drobečkem! Karlštejn se stal jednou z nejoblíbenějších lokalit naší lesní smečky a v zázemí závodu bylo pořádně živo. Na startech se dohromady vystřídalo přes 2 800 běžců, a to znamená jediné – loňský účastnický rekord padl.

Nabitý sobotní program nabídl dětské závody Dr. Max, charitativní běh PVZP Fénix Run a dva hlavní závody na 13 a 18 km. Obě trasy vedly přes běžně nepřístupný ikonický lom Velká Amerika, a ta delší dokonce přes samotné legendární sídlo Karla IV. Důvodů, proč se zúčastnit závodu Běhej lesy Karlštejn, měla lesní smečka celou řadu. Jednak to jsou zmíněné dominanty na trase, ale také lokalita co by kamenem dohodil od Prahy. Ale především se jednalo o poslední generálku před dlouho očekávanou červnovou Týmovkou, největší novinkou seriálu Běhej lesy vůbec.

Dopoledne patřilo tradičně dětským závodům Dr. Max, ve kterých se představilo přes 470 závodníčků, od nejmenších šnečků po téměř dospělou vysokou zvěř. Na děti čekaly tratě od 100 metrů do jednoho kilometru, a tak byli všichni v cíli doslova coby dup. Dr. Max vyslal dětem na podporu superhrdinu Supermaxe, který se dohromady s rodiči postaral o jejich úsměvy na startu i v cíli.

Krátce po poledni odstartoval nesoutěžní charitativní běh Fénix Run pod hlavičkou PVZP. Více než 360 běžců se zúčastnilo závodu na dobrou věc a podpořilo Nadační fond Pink Bubble, který dlouhodobě pomáhá mladým lidem v boji s rakovinou. Běžce všech věkových kategorií čekala příjemná 4kilometrová trasa, na kterou se někteří vydali i s kočárky. PVZP Fénix Run je běh skutečně pro všechny, kteří si chtějí nejen zasportovat, ale také podpořit ty, kteří to potřebují nejvíce.

Odpolední program patřil jako vždy hlavním závodům, tentokrát v délkách 13 a 18 km. Na startu nechyběla ani zajímavá jména českého sportu, jako např. známá atletka Moira Stewart nebo mistr světa v běžeckém lyžování Martin Koukal, který dokonce krátkou trasu vyhrál s časem 0:51:43. Mezi ženami triumfovala bývalá olympionička Zuzana Kocumová s časem lehce pod hodinu. Na delší trati proťali pásku jako první Marek Lenčéš v čase 1:10:25 a Kateřina Razímová přesně o 8 minut později. Karlštejn se pyšní krásnými tratěmi s náročným profilem, přesto se s nimi všichni běžci vypořádali znamenitě.

Perličkou na trati byla měřená hodnocená prémie Conti Speed Section. Nový parťák seriálu Běhej lesy přináší tuto sprinterskou novinku, kterou může vyhrát kdokoliv ze startovního pole. Odměněni byli vždy absolutně nejrychlejší muž a žena z obou kategorií v rámci měřeného úseku na trati a každý z nich si odnesl voucher na pneumatiky Continental v hodnotě 5 000 Kč.

Sobotu od rána provázelo oblačné počasí s teplotou kolem 13 stupňů Celsia, podmínky pro běh byly takřka ideální. Běžci se nemuseli vypořádávat ani s přílišným horkem, ani zimou, což se promítlo do skvělých výkonů, a to i přes lehký vítr a občasné přeháňky.

Brdy a Karlštejn jsou minulostí, ale to nejlepší lesní smečku čeká 16.-18. června. Příští zastávkou seriálu Běhej lesy je dlouho očekáváná novinka letošní sezóny – Týmovka. Jedná se o štafetový závod čtyř nebo osmičlenných týmů v srdci Vysočiny s krásnou kulisou oblasti Devět skal. Organizátoři toho pro účastníky připravili mnohem více než pouhý běh, čeká na ně bohatý doprovodný program v podobě koncertů nebo vzdělávacích workshopů. Ještě nemáš ulovené startovné? Dejte dohromady svoji smečku, registrujte se a užijte si víkend plný zábavy na Týmovce!

ZAKLÁDAJÍCÍ PARTNER

  Lesy ČR

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Dr. Max
  Generali Investments
  CETIN
  ČEZ
  Pojišťovna VZP
  Orlen Benzina

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

  ON

PLATEBNÍ PARTNER

  ČSOB + MasterCard

Oficiální dodavatelé

  Johnny Servis
  Žaket
  CAT CUT
  bahis siteleri
  TKF

PARTNEŘI

  Continental
  Balíkovna
  Sportisimo
  Birell
  Nestlé Cereals
  Česká mincovna
  Enervit
  ČHMÚ
  Ahrend
  Thule
  Angry Beards
  DB Schenker
  Nova pomáhá
  Caficko®
  Royal Bay
  Boll

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova
  Kondice

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Hitrádio
  RUN Magazine
  Běhej
  Kam s dětmi
  Svět outdooru
  Drbna

HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

  Jihomoravský kraj
  Jihočeský kraj
  Středočeský kraj
  Moravskoslezský kraj
  Liberecký kraj
  kraj Vysočina
  Karlovarský kraj

Spolupracujeme

  Rozběháme Česko
  ŠumavaNet
  Innsbruck Alpine
  Trenujeme.sk
  Outfanatic
  isportuj
  Kudy z nudy
  WOC 2021
  Ukliďme Česko
  TOP běžecký seriál
Výživové okénko