Newsletter

Brdoběžci: Tenhle závod nám v Česku chyběl, proto jsme se přihlásili

21.12.2022   
Foto

Když vyráží do hospody, vždycky se někdo omluví. Jen při běžeckých závodech se jim podaří potkat v kompletní sestavě. Tam ale na sebe nemají moc času, buď se míjí na trase nebo se stačí sotva pozdravit v zázemí. „To Týmovka je jiný kalibr, konečně je tu závod, který nám dá možnost sdílet zážitky společně na jednom místě po celý víkend,“ říká nadšeně Aleš Brožík z příbramského týmu se stylovým názvem Brdoběžci.

„Jsme parta běžeckých nazdárků,“ začne své vyprávění kapitán téhle sympatické běžecké partičky ze středních Čech. „Společně jsme začali běhat před třemi lety, bylo to na Vltava RUNu. Závod to byl fajn, ale vždy nám tam něco chybělo. Teď se zdá, že jsme to našli u Týmovky,“ pokračuje nadšeně Aleš, který se ujal slova a vysvětlil, proč se vlastně se svými kamarády přihlásil.

„Týmovka je přesně to, co jsme hledali. Milujeme dobrodružství, českou přírodu a rádi trávíme čas pohromadě. Se všemi povinnostmi se nám to ale daří jen výjimečně. Tento závod Běhej lesy je skvělá příležitost, jak být společně na jednom místě delší dobu. Těšíme se i na bydlení pod stanem, které nám připomíná zážitky z dospívání.“

Právě sdílení zkušeností z jednotlivých běžeckých okruhů a stanování pohromadě s ostatními týmy má být hlavní motivací k registraci. „U nás to zafungovalo na jedničku. Kolikrát jsme se s někým na závodě dali do řeči, ale za pár minut musel na start nebo naopak už domů. Navíc jsme slyšeli o večerním promítání, vzdělávacích workshopech nebo společné józe. To zní dobře. K tolika aktivitám se společně nikdy nedostaneme,“ těší se šéf Brdoběžců.

Jedna motivace za všechny. Každým kilometrem pomůžeme handicapovanému Maxíkovi

Parta skvělých lidí a sportovců kolem Brdoběžců má ještě jednu motivaci, proč vyrazit na Týmovku, a to pořádně silnou. „Jeden z našich kolegů má postiženého syna Maxíka. Teď už mu je sedm a roste z něj skvělej klučina. Bohužel je těžce postižený a jeho léčba stojí rodinu obrovské peníze. Proto jsme se rozhodli za každý kilometr, který uběhneme nebo ujedeme na kole, dát jeho rodině 1 korunu. Díky tomu se pak i vzájemně hecujeme a hlídáme, kdo toho kolik nasportoval,“ říká už s vážnější tváří Aleš Brožík.

Sám se považuje za běžce začátečníka. „Hrával jsem basketbal, ale už je to pár let. Celá naše parta je složená hlavně z amatérů, nikdo se během neživí. Baví nás to, ale třeba na posledním Vltava RUNu jsme skončili poslední. Nemáme výsledkové ambice, chceme společně trávit čas, sbírat zážitky a užít si to. Od Týmovky si slibujeme, že nám tohle všechno splní,“ těší se jeden z Brdoběžců.

K přihlášení došlo před několika dny při posezení v hospodě. „Tehdy nás tam seděla asi polovina. Bavili jsme se o motivaci na další rok a kolega přišel s Týmovkou. Probrali jsme to, našli si víc informací a když jsme zjistili, že při registraci můžeme využít 25% slevu, neváhali jsme a přihlásili to rovnou,“ uzavírá celé vyprávění Aleš Brožík.

ZAKLÁDAJÍCÍ PARTNER

  Lesy ČR

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Dr. Max
  Generali Investments
  ČEZ
  Orlen

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

  Craft

PLATEBNÍ PARTNER

  ČSOB + MasterCard

Oficiální dodavatelé

  Johnny Servis
  Žaket
  CAT CUT
  bahis siteleri
  TKF

PARTNEŘI

  Continental
  CETIN
  Balíkovna
  Sportisimo
  Birell
  Nestlé Cereals
  Česká mincovna
  Enervit
  ČHMÚ
  Thule
  Angry Beards
  DB Schenker
  Nova pomáhá
  Caficko®
  Royal Bay
  Boll

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova
  Kondice

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Hitrádio
  RUN Magazine
  Běhej
  Kam s dětmi
  Svět outdooru
  Drbna
  A11
  Náš region

HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

  Jihomoravský kraj
  Jihočeský kraj
  Středočeský kraj
  Moravskoslezský kraj
  Liberecký kraj
  kraj Vysočina
  Karlovarský kraj

Spolupracujeme

  Bjež
  A11 care
  Sparring Partners
  Rozběháme Česko
  ŠumavaNet
  Innsbruck Alpine
  Trenujeme.sk
  Outfanatic
  isportuj
  Kudy z nudy
  WOC 2021
  Ukliďme Česko
  TOP běžecký seriál
Výživové okénko