Newsletter

KRÁL A KRÁLOVNA JIZEREK 2022

24.8.2022   
Foto

Vyhlášení Krále a Královny Jizerek je již v seriálu Běhej lesy stálicí. Soutěž o tento prestižní titul je svátkem pro všechny sportovní univerzály, kteří si hravě poradí s terénem Jizerských hor v létě i v zimě. Zúčastnil/a ses v zimě legendárního běžkařského závodu, který letos oslavoval svůj už 55. ročník? Pokud jsi odpověděl/a ano, pozorně poslouchej!

Jak se stát vládcem či vládkyní Jizerských hor? Za prvé musíš mít za sebou  start jakéhokoliv závodu 55. ČEZ Jizerské 50 na běžkách a platný výsledek. Za druhé bys měl/a mít chuť vydat se na některou z tras letní Jizerské 50, tentokrát už pěkně po svých. Vybrat si můžeš jakoukoliv ze soutěžních tras Běhej lesy Jizerská, tedy 11, 23 a 50 km. Za předpokladu, že závod dokončíš (věříme, že to nebude problém), budeš zařazen/a do bodovací soutěže o tento honosný titul. 

Vyhlášení Krále a Královny Jizerek probíhá ihned po vyhlášení vítězů Běhej lesy Jizerská, tedy přímo 27. srpna na stadionu v Bedřichově. 

BODOVÁNÍ A VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE

Určitě si říkáš: „Jak vlastně probíhá vyhodnocení, vždyť každý uchazeč o královský trůn může běžet jinou vzdálenost, jak na Jizerské 50, tak na letní verzi?“

Vyhodnocení se odvíjí od percentilu tvého umístění v jednotlivých závodech, který se poté přepočítává přes koeficient podle toho, jakou trasu jsi běžel. 

Základem je tedy percentil tvého umístění mezi muži nebo ženami, který vyjadřuje, kolik procent účastníků mělo na dané trati horší výsledek než ty. Tento percentil je pak vynásoben koeficientem podle toho, jakou trať jsi běžel. Níže si najdi, přes jaký koeficient budeme přepočítávat tvůj výsledek. 

 KOEFICIENTY JIZERSKÁ 50

 • 50 km = 1
 • 25 km, 30 km = 0,8
 • 10 km = 0,6

 KOEFICIENTY BĚHEJ LESY JIZERSKÁ

 • 50 km = 1,1
 • 23 km = 0,9
 • 11 km = 0,7

Celkový výsledek je pak určen součtem bodů z obou závodů (55. ČEZ Jizerská 50 a Běhej lesy Jizerská 2022). Vítězem se stává závodník a závodnice s nejvyšším dosaženým bodovým ohodnocením. Při rovnosti bodů vítězí závodník, který běžel delší tratě.

CENY PRO VÍTĚZE

Určitě tě zajímá, jaká odměna tě čeká, když se prestižního titulu ujmeš. Není to ruka princezny, princ na bílém koni ani půl království, i tak to ale stojí za to. Namísto korunovačního žezla a jablka se na předávání ujmeš zlaté hůlky a boty, jakožto symboliky pro oba sporty. Ty jsou putovní, a tak se po vyhlášení uloží zpět do trezoru zamčeného sedmi zámky, domů ale nepojedeš s prázdnou. Výherci jsou obdarování zlatou sadou opravdových korunovačních klenotů, tedy korunou, žezlem a jablkem. Jak výhra vypadá, se můžeš podívat na fotce, kterou najdeš o kousek níž. 

Tak co, přijedeš si zabojovat o titul Krále a Královny Jizerek? Těšíme se na všechny běžecké souboje v lese a konečný výsledek. Kdo bude Jizerským horám kralovat po celý další rok? To se dozvíš už v sobotu 27. srpna v Bedřichově. Ulov si včas své startovné na Běhej lesy Jizerská zde!

ZAKLÁDAJÍCÍ PARTNER

  Lesy ČR

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Dr. Max
  Generali Investments
  CETIN
  ČEZ
  Pojišťovna VZP

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

  ON

PLATEBNÍ PARTNER

  ČSOB + MasterCard

Oficiální dodavatelé

  Johnny Servis
  Žaket
  CAT CUT
  bahis siteleri
  TKF

PARTNEŘI

  Sportisimo
  Birell
  Balíkovna
  Nestlé Cereals
  Česká mincovna
  Enervit
  ČHMÚ
  DB Schenker
  Nova pomáhá
  Caficko®
  Thule
  Royal Bay
  Boll

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Hitrádio
  RUN Magazine
  Běhej
  Kam s dětmi
  Svět outdooru
  Drbna

HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

  Jihomoravský kraj
  Jihočeský kraj
  Středočeský kraj
  Moravskoslezský kraj
  Liberecký kraj
  kraj Vysočina
  Karlovarský kraj

Spolupracujeme

  Rozběháme Česko
  ŠumavaNet
  Innsbruck Alpine
  Trenujeme.sk
  Outfanatic
  isportuj
  Kudy z nudy
  WOC 2021
  Ukliďme Česko
  TOP běžecký seriál
Výživové okénko