Newsletter

Závod v Bílé naplnil svou kapacitu a slaví účastnický rekord

6.8.2022   
Foto

Šestý závod sezony a třetí účastnický rekord. Na závod v Bílé se poprvé včetně virtuálního běhu PVZP FénixRun přihlásilo přes 2 000 parťáků. Mírný déšť rozhodně nikomu náladu nezkazil a běžci si užili jedinečný sportovní zážitek na česko-slovenských hranicích v krásné přírodě Beskyd.

Dopoledne se na Beskydy přesně podle předpovědi snášel déšť, a tak to pro mláďata tentokrát bylo na dětských závodech Dr. Max pořádné dobrodružství. Nikdo z nich se však nezalekl a na start nastoupilo přes 300 šnečků, veverčat, zajíčků, lišek, vlčáků, kolouchů a laní. Ti starší z nich se museli v rámci své trasy vypořádat s výběhem do části místní sjezdovky, ale popasovali se s tím na výbornou. To budou jednou běžci!

Po dětských závodech se počasí umoudřilo a po zbytek dne téměř nepršelo, což znamenalo jediné - ideální počasí na běhání. Závodníci, kteří vyrazili na trať charitativního PVZP FénixRunu si tak svůj 5kilometrový běh užili nejprve v husté mlze až po projasněné kulisy místních lesů. Pomoct během se rozhodlo téměř 300 dobrých duší a další stovky se přihlásily virtuálně. Za to jim moc děkujeme. Na Bílé tak podpořili v rámci nadace Nova pomáhá Terezku s nevyléčitelnou genetickou vadou a také Nadaci Z + M, která vybrané peníze využije na podporu českých parahokejistů.

Odpoledne patřilo hlavním závodům, tratím na 11 a 19 kilometrů. Na kratší trase triumfoval Filip Vabroušek s nejrychlejším časem 42:18, pouhých 7 sekund za ním doběhl druhý Daniel Indra. Pomyslný bronz si vyběhl Tomáš Brzobohatý, který je jedním z horkých favoritů na zisk titulu Lesů Pán na konci sezony. Mezi ženami zazářila Lucie Vikarovská s časem lehce pod 50 minut. Na dlouhé trati byl nejrychlejší Vojtěch Galáč, který zvládl 19 kilometrů za 1 hodinu a 15 minut. Nejrychlejší ženou byla Denisa Uhlířová, která zdolala trať za hodinu a půl. Oproti loňsku vítězové opravdu natrénovali a časy se zkrátily o více než šest minut.

Osmá sezona Běhej lesy není zdaleka u konce, na lesní smečku stále čekají dva závody. Jednak 27. srpna Jizerská, která kromě kratších tratí nabízí také 50kilometrovou ultramaratonskou výzvu. Ta vede přímo po trase legendárního lyžařského závodu. Sezonu poté zakončíme 10. září v Boleticích nočním závodem s afterparty a možností přespání ve stanech. Nenechte si ujít poslední závod slovenské verze seriálu, Behaj lesmi, který se uskuteční 20. srpna v krásné přírodě Štiavnických vrchů. Lesu zdar!

ZAKLÁDAJÍCÍ PARTNER

  Lesy ČR

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Dr. Max
  VLS
  Generali Investments
  CETIN
  ČEZ
  Pojišťovna VZP

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

  ON
  CZC

PARTNEŘI

  Mastercard
  Sportisimo
  Birell
  DB Schenker
  Enervit
  ČHMÚ
  Česká pošta
  Nestlé Cereals
  Caficko®
  Thule
  Royal Bay
  Boll
  Melvil nakladatelství

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Deník
  RUN Magazine
  Běhej
  Kam s dětmi
  Trenujeme.sk
  Svět outdooru
  Drbna

Oficiální dodavatelé

  Johnny Servis
  Žaket
  CAT CUT
  Onlinesystem
  TKF

HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

  Jihomoravský kraj
  Jihočeský kraj
  Středočeský kraj
  Moravskoslezský kraj
  Liberecký kraj
  kraj Vysočina
  Karlovarský kraj

Spolupracujeme

  Rozběháme Česko
  ŠumavaNet
  Innsbruck Alpine
  Outfanatic
  isportuj
  Nova pomáhá
  Kudy z nudy
  WOC 2021
  Ukliďme Česko
Výživové okénko