Newsletter

Okořenit si život přijelo do Brd necelých 1 500 závodníků!

16.7.2022   
Foto

Naše páté dostaveníčko se bez přehánění povedlo dokonale. V Brdech jsme měli příjemné počasí, a tak si trasy v klidném prostředí bez civilizace mohl užít opravdu každý. 

Vojenský újezd v Brdech přivítal naši lesní partu geniálním počasím. Na sluníčku se mohli všichni opalovat, v lese našli příjemný chládek. Ideální počasí pro běh. K tomu na obloze jen sem a tam proplouvaly mráčky. 

Po půl jedenácté vyrazili do závodů ti nejmenší. Na startovní čáře se sešlo 196 šnečků, veverčat, zajíčků, lišek, vlčáků a kolouchů. Krom šnečků (ti si zaběhli pouze na konec koridoru a zpět) čekalo na všechny asi 500metrové kolečko poblíž startovního areálu. Starší kategorie si ho střihly dvakrát. 

PVZP FénixRun na čtyři kilometry se běžel tentokrát pro nadaci Pink Bubble, která pomáhá mladým lidem postiženým rakovinou a rodinu Terezky, bojující se vzácným genetickým onemocněním. Pomoci přiběhlo 195 dobrých duší, dalších 121 se zúčastnilo virtuálně.  

Na nejobsazenější trati na 12 kilometrů jasně dominoval Filip Vabroušek, který překvapil i organizátory, neboť trať zvládl o tři minuty rychleji než předtím kdokoliv jiný a podobný byl i jeho náskok v cíli.

„Byla to úplná nádhera. Střídala se scenérie a trať byla velmi pestrá. Užil jsem si to od začátku do cíle. Do třetího kilometru jsem běžel v čelní skupině, poté jsem nastoupil a náskok jsem si udržel až do cíle,“ pověděl za páskou vítěz.  

Podobnou brdskou jízdu předvedla na dvanáctce Jana Vojáková. Do cíle doběhla s maximálním nasazením, byť měla komfortní náskok. „Radši se při závodě neotáčím. Trať se mi líbila až na závěrečný kopec, který pro mě byl už trochu přes čáru,“ řekla unavená vítězka. Druhá doběhla Johanka Šafránková a třetí Anežka Kopecká.

 

Famózní sportovní výkon ukázal na dlouhé 22kilometrové trati Petr Pechek. Hubený divočák z Úpice triumfoval za 1 hodinu a 18 minut, o tři minuty před Tomáše Eisnerem a Martinem Freilichem. 

I špička ženského startovního pole předvedla v brdských hvozdech vynikající výkony. Barbora Langer svou konkurenci předčila dokonce o osm minut a s časem 1 hodina a 32 minut jasně dominovala. Stříbrnou medaili si pak odváží Michaela Luňáčková a bronz Ester Šlechtová. 

„Běžela jsem tu naposledy před covidem v roce 2019 a překvapil mě ten kopeček na závěr. Ráda běhám v přírodě, takže si myslím, že ten mix šotoliny a terénu tady byl pro mě ideální,“ hodnotila vítězka dlouhé trasy.

 

Za necelé tři týdny – v sobotu 6. srpna – míříme do Bílé v Beskydech. Tamější závod bude opravdu speciální. Nahoru se vyvezeme lanovkou, poté vyběhneme. Ale jen z kopce to opravdu nebude, na trati nás čeká i nálož kopečků za výhledy, abychom si mohli plně vychutnat beskydskou přírodu. Závod ideální na to změřit síly se soupeři ze Slovenska, kterých bude na Bílé celá řada. 

ZAKLÁDAJÍCÍ PARTNER

  Lesy ČR

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Dr. Max
  VLS
  Generali Investments
  CETIN
  ČEZ
  Pojišťovna VZP

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

  ON
  CZC

PARTNEŘI

  Mastercard
  Sportisimo
  Birell
  DB Schenker
  Enervit
  ČHMÚ
  Česká pošta
  Nestlé Cereals
  Caficko®
  Thule
  Royal Bay
  Boll
  Melvil nakladatelství

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Deník
  RUN Magazine
  Běhej
  Kam s dětmi
  Trenujeme.sk
  Svět outdooru
  Drbna

Oficiální dodavatelé

  Johnny Servis
  Žaket
  CAT CUT
  Onlinesystem
  TKF

HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

  Jihomoravský kraj
  Jihočeský kraj
  Středočeský kraj
  Moravskoslezský kraj
  Liberecký kraj
  kraj Vysočina
  Karlovarský kraj

Spolupracujeme

  Rozběháme Česko
  ŠumavaNet
  Innsbruck Alpine
  Outfanatic
  isportuj
  Nova pomáhá
  Kudy z nudy
  WOC 2021
  Ukliďme Česko
Výživové okénko