Newsletter

Osmá sezona běžeckého seriálu Běhej lesy je zahájena! Lednici si zaběhlo 2489 lesních parťáků.

23.4.2022   
Foto

Stálice jako chrám Tří Grácií, lednické rybníky, „palác pro koně“ Nový Dvůr nebo vítězný oblouk Rendez-vous, ale i novinky jako je zámeček Pohansko nebo atraktivní okolí řeky Dyje, nalákalo do Lednice, na první závod běžecké sezóny Běhej lesy, takřka dva a půl tisíce běžců.

Březen, za kamna vlezem. Duben, ještě tam budem. Tak tohle pro Běhej lesy rozhodně neplatí! Po dvou letech sezóna odstartovala ve svém jarním termínu a bez omezení. Je třeba větší motivace postavit se po zimní pauze na start? Dle počtu a reakcí nadšených lesních parťáků zní odpověď: "ne"!

To, že je závod v Lednici jedním z nejoblíbenějších celého seriálu dokazuje i fakt, že se v této destinaci sbíhají závodníci od samotného počátku seriálu. Poosmé jsme si tedy mohli společně říct: „Neběhej do lednice, běhej Lednici!“.

Novinkou letošního ročníku byla extra dlouhá trasa na 45 km s minimálním převýšením a spoustu atraktivních zastávek na trase. Kdo se rád na trati kochá, nemohl si vybrat lépe. To platí i pro klasické distance jihomoravského závodu na 14 a 22 km. V rámci dětských závodů Dr.Max přibyla nová kategorie pro ty úplně nejmenší od 0 do 3 let. A že se "Šnečků" na start postavilo hojně!

Novým titulárním partnerem pro charitativní běh se stala Pojišťovna VZP, a.s. Kapacita závodu PVZP FénixRun byla naplněna na maximum dlouho před startem a díky nadšení partnera a celé lesní smečky jsme startovným mohli finančně podpořit Nadační fond Modrý hroch a rodinu Lucinky, stejně jako malou Pavlínku, kterou podporuje Nova pomáhá.

A jak to vypadalo v cíli? Zdá se to neuvěřitelné, ale na extra dlouhé trase proťali cílovou pásku ve shodném čase 03:05:49 Daniel Roško a David Kaláb. Mezi ženami triumfovala na ultramaratonské trase Andrea Hudeková (03:41:03), za což všem statečným, kteří vyběhli vstříc desítkám kilometrů, patří potlesk.

Na kratších trasách zvedli ruce nad hlavu po 22 km Patrik Bejček (01:2249) a Lenka Kohnová (01:31:13). Kratší trať na 14 km ovládli Honza Hloch (00:51:30) a Jana Lenčová (00:57:29). Obdiv si zasloužili všichni závodníci dnešního dne stejnou měrou a nám nezbývá, než tleskat, co nám tlapy dovolí.

Tímto považujeme osmou lesní sezónu za zahájenou a těšíme se, až si plácnem na startu královského závodu na Karlštejně 21. května 2022. A pokud jste zatím neokusili Behaj lesmi, seběhnem se už o dva týdny dříve 7. května na Devíně, blízko Bratislavy. Tak lesu zdar!

ZAKLÁDAJÍCÍ PARTNER

  Lesy ČR

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Dr. Max
  VLS
  Generali Investments
  CETIN
  ČEZ
  Pojišťovna VZP

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

  ON
  CZC

PARTNEŘI

  Mastercard
  Sportisimo
  Birell
  DB Schenker
  Enervit
  ČHMÚ
  Česká pošta
  Nestlé Cereals
  Caficko®
  Thule
  Royal Bay
  Boll

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Deník
  RUN Magazine
  Běhej
  Kam s dětmi
  Trenujeme.sk
  Svět outdooru
  Drbna

Oficiální dodavatelé

  Johnny Servis
  Žaket
  CAT CUT
  Onlinesystem
  TKF

HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

  Jihomoravský kraj
  Jihočeský kraj
  Středočeský kraj
  Moravskoslezský kraj
  Liberecký kraj
  kraj Vysočina
  Karlovarský kraj

Spolupracujeme

  Rozběháme Česko
  ŠumavaNet
  Innsbruck Alpine
  Outfanatic
  isportuj
  Nova pomáhá
  Kudy z nudy
  WOC 2021
  Ukliďme Česko
Výživové okénko