Newsletter

Noční Boletice zakončily běžeckou lesáckou sezonu s více než tisícovkou běžců

11.9.2021   
Foto

To byl panečku závěr sezóny! 1 014 běžců vyrazilo z Rekreačního střediska Olšina za svým běžeckým dobrodružstvím. Na trasách v délce 13 a 20 kilometrů na ně navíc čekala noční atmosféra a trať osvětlená jen čelovkami, svitem hvězd a třpytem měsíce.

Kouzlo Šumavy si na poslední chvíli přijel užít rekordní počet účastníků. Boletice podobný zájem nepamatují. Pomohla k tomu i novinka v podobě extra dlouhé trasy na 43 km. Tu odstartovali ultramaratonci už v 11 hodin dopoledne. 

V parádním čase zvítězil Vašek Bauer (3:21:54 hodiny), když druhému v cíli nadělil neuvěřitelných 23 minut. Mezi ženami se prvenstvím mohla pyšnit Iva Kadeřávková s časem 4:46:27. Na nočních distancích se žádné překvapení neodehrálo. Na dvacítce nedal nikomu šanci Jaromír Hradecký, na nejkratší 13km trase pak Oliver Polanský. Mezi ženami uspěly Marcela Rambová (20km) s Míšou Lunáčkovou (13km).

Běhej lesy však nejsou jen o vítězích, však i proto v cíli dostane medaili úplně každý, a to i ti nejmenší, kterých se na start postavilo celkem 174. Závěr posledního závodu patřil oslavám. Nejdříve si aplaus v cílové rovince zasloužil úplně poslední závodník letošní sezóny, kterého doprovodil do cíle ohňostroj a pak se oceňovali ti nejvěrnější, tzv. osmeráci, tedy běžci, kteří nechyběli na žádném z osmi letošních závodů lesní série.

Letošní ročník Běhej lesy je za námi, je čas ji na chvíli uložit ke spánku. Ale nebojte, registrace do sezóny 2022 budou zahájeny v průběhu podzimu. Sledujte sociální sítě a webové stránky behejlesy.cz.

ZAKLÁDAJÍCÍ PARTNER

  Lesy ČR

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Dr. Max
  VLS
  Generali Investments
  CETIN
  ČEZ

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

  ON

PARTNEŘI

  Mastercard
  Nordic telecom
  Sportisimo
  Benzina
  Birell
  DB Schenker
  Enervit
  ČHMÚ
  Česká pošta
  Nestlé Cereals
  Boll
  Nestlé
  Caficko®
  Thule
  Royal Bay

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Deník
  RUN Magazine
  Běhej
  Kam s dětmi
  Trenujeme.sk
  Svět outdooru
  Drbna

Oficiální dodavatelé

  Johnny Servis
  Žaket
  CAT CUT
  Onlinesystem
  TKF

HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

  Jihomoravský kraj
  Jihočeský kraj
  Středočeský kraj
  Moravskoslezský kraj
  Liberecký kraj
  kraj Vysočina
  Karlovarský kraj

Spolupracujeme

  Rozběháme Česko
  ŠumavaNet
  Innsbruck Alpine
  Outfanatic
  isportuj
  Nadace Nova
  Kudy z nudy
  WOC 2021
  Ukliďme Česko
Výživové okénko