Newsletter

Běhej lesy doběhly do poloviny seriálu, Brdy byly doslova peckové

24.7.2021   
Foto

Slavkovský les, Vysočina, Lednice a Brdy. Poslední jmenovaná lokalita uzavřela první polovinu běžeckého seriálu Běhej lesy. Do oblasti bývalého vojenského újezdu se seběhlo 1 411 účastníků všech věkových kategorií. Také díky nim mohli pořadatelé společně se zástupci Nadace Nova a charitativního běhu VoltaRUN předat rodině malého Adámka šek s částkou 40 800 Kč, která ovšem ještě není finální.

Počasí bylo tropické, jak se sluší na červencové datum. Běžci se před ním však rychle schovali do lesa a poctivě ukrajovali kilometry do cíle. Celkem se jich na závod přihlásilo bezmála patnáct stovek, kteří zdolávali trasy od 500 metrů po 22 kilometrů. Běžci vytvořili nejen v zázemí, ale také na trati a v cílové rovince, parádní atmosféru.

Po doběhu si pak každý zaslouženě pověsil na krk unikátní medaili z dřevěných odřezků se siluetou Brd. Dalších ekologických vychytávek si účastníci mohli všimnout i v zázemí. Tříděný odpad, Speedcup místo klasického plastového kelímku nebo startovní číslo se všemi potřebnými informacemi bez letáků a dalšího odpadu. Ekologie společně s běžci je na prvním místě, a to především díky podpoře Generali Investments.

To je Běhej lesy. A i když pořadatelé oslavují v cíli každého, speciální prostor dostávají ti nejrychlejší, kteří se postupně představují na pódiu. Ano, hygienická pravidla již vyhlašování vítězů dovolují, pojďme si  ty nejrychlejší představit.

Na královské dlouhé trase (22 km) zvítězili Daniel Kupidlovský (1:26:40 hodiny) a Adéla Holakovská (1:41:35). Na krátké trase, která se běhá pod patronací TV Nova, vyhráli Karel Splítek (41:43 minuty) a Daniela Havránková (48:39). Pochvalu a obdiv si ale zaslouží všichni účastníci, takže ještě jednou díky a velká gratulace. Na startech jednotlivých distancí mohli běžci zaregistrovat také hejtmanku Středočeského kraje, Petru Peckovou, která se osobně zúčastnila jednoho ze závodů. A jak se jí závod líbil? „Zvolila jsem charitativní trasu VoltaRUN, bylo to necelých 5 km. Byl to moc příjemný lesní běh, ráda si to zopakuji. Třeba to vyjde v polovině srpna na Karlštejně, který rovněž patří pod náš kraj.“

Ať si vaše medaile najde čestné místo ve vaší sbírce a zveme vás za dva týdny do Bílé, která je beskydskou zastávkou Běhej lesy. Účastníky vyveze na start lanovka a samotný závod má pak záporný profil. To už stojí za vyzkoušení, zvlášť když se po trase budete moci kochat československými panoramaty.

My se budeme těšit. Výsledky, fotografie a další informace najdete na našem Facebooku či Instagramu nebo zde na webu.

Voltaren

ZAKLÁDAJÍCÍ PARTNER

  Lesy ČR

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Dr. Max
  VLS
  Generali Investments
  Voltaren
  CETIN
  ČEZ

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

  ON

PARTNEŘI

  Nordic telecom
  Sportisimo
  Benzina
  Centrum
  Birell
  DB Schenker
  Enervit
  ČHMÚ
  Česká pošta
  Nestlé Cereals
  Boll
  Nestlé
  Caficko®
  Thule
  Royal Bay

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Deník
  RUN Magazine
  Běhej
  Kam s dětmi
  Trenujeme.sk
  Svět outdooru
  Drbna

Oficiální dodavatelé

  Johnny Servis
  Žaket
  CAT CUT
  Onlinesystem
  TKF

HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

  Jihomoravský kraj
  Jihočeský kraj
  Středočeský kraj
  Moravskoslezský kraj
  Liberecký kraj
  kraj Vysočina
  Karlovarský kraj

Spolupracujeme

  Rozběháme Česko
  ŠumavaNet
  Innsbruck Alpine
  Outfanatic
  isportuj
  Nadace Nova
  Kudy z nudy
  WOC 2021
  Ukliďme Česko
Výživové okénko