Lovecká sezóna zahájena! Běhej lesy vyrazily s tisícovkou běžců do Slavkovského lesa

5.6.2021   
Foto

Tajuplné prostředí západního cípu naší republiky hostilo úvodní závod série Běhej lesy. Jak sám závod napovídá, běžci rozhodně neleželi v lázních, místo toho si mohli vybrat ze tří dospělých tras Slavkovským lesem a dětskými závody a užít si po dlouhé covidové pauze hromadný start.

Když se před více než týdnem rozhodlo o tom, že tento závod bude pilotním projektem Ministerstva zdravotnictví a nebude ho nutné startovat po vlnách s 30 nebo 50 běžci, registrace se začaly rychle plnit. Číslo účastníků se nakonec zastavilo na hodnotě 1 137. To už je slušný počet, běžci jsou zkrátka hladoví a seriál Běhej lesy nabízel tradiční tratě po měkkém povrchu a na čerstvém vzduchu. Ve Slavkovském lese na účastníky navíc čekal magický klid, oblast bez čárky signálu slibovala maximální soustředění jen na samotný běh.

Žádná instastories, žádné posty na sociální sítě, jen požitek z vlastního výkonu, který jste mohli sdílet se svými nejbližšími. Pořádný zážitek si odnesli i ti nejrychlejší. Na dlouhé 24km trati vyhrál suverénně Jaromír Hradecký v čase 1:30:34 hodiny, mezi ženami pak Klára Vaňková s 15minutovým odstupem.

Na poloviční trase byl nejrychlejším Tomáš Vocetka (41:29) a Barbora Názlerová (46:15). V charitativním závodě VoltaRUN, který společně s běžci a Nadací Nova pomáhal malé Aničce vítěze tradičně nevyhlašujeme, ale za to jsme společným úsilím vybrali přes 40 000 Kč. Děti se na rozdíl od dospělých dočkaly vyhlašování na místě, to hygienická pravidla dovolila.

Blížící se déšť spláchl zázemí až po ukončení programu, všichni se mu tak o chlup vyhnuli a mohli suchou nohou vyrazit za odpočinkem třeba do nedalekých Mariánských lázní.

„Další zastávkou naší série bude 26. června Vysočina, oblíbená oblast Devíti skal. Kromě samotného závodu v srdci Vysočiny bych určitě závodníkům doporučil zůstat v okolí po celý víkend a užít si výlet s rodinou či přáteli. Každopádně se těšíme nejen na všechny účastníky, ale také na to, že ustupující hygienické restrikce dovolí všem mít ještě silnější zážitek ze závodu. Rádi doručujeme radost ze sportu,“ zve na start druhého závodu Běhej lesy Jakub Kratochvíl z organizačního týmu Běhej lesy.  

Voltaren

ZAKLÁDAJÍCÍ PARTNER

  Lesy ČR

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Dr. Max
  VLS
  Generali Investments
  Voltaren
  CETIN
  ČEZ

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

  ON

PARTNEŘI

  Sportisimo
  Centrum
  Birell
  DB Schenker
  Enervit
  ČHMÚ
  Česká pošta
  Nestlé Cereals
  Boll
  Nestlé
  Benzina
  Caficko®

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Deník
  RUN Magazine
  Běhej
  Kam s dětmi
  Trenujeme.sk
  Svět outdooru
  Drbna

Oficiální dodavatelé

  Johnny Servis
  Žaket
  CAT CUT
  Onlinesystem
  TKF

HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

  Jihomoravský kraj
  Jihočeský kraj
  Středočeský kraj
  Moravskoslezský kraj
  Liberecký kraj
  kraj Vysočina

Spolupracujeme

  Rozběháme Česko
  ŠumavaNet
  Innsbruck Alpine
  Outfanatic
  isportuj
  Nadace Nova
  Kudy z nudy
  WOC 2021
  Ukliďme Česko
Výživové okénko