Posouváme termín: Královský Karlštejn si zaběhneš 14. 8. 2021!

29.4.2021   
Foto

Se změnou Lednice jsme upozorňovali na možné posunutí Karlštejna. Situace zatím stále úplně nenahrává organizaci našeho největšího závodu Běhej lesy Karlštejn v původním květnovém termínu. Srpnové setkání na startu už je ale mnohem jistější varianta. Sezonu odstartujeme 5. června v pohádkovém Slavkovském lese. I pro tento závod a závod na Vysočině máme pro jistotu náhradní termíny.

Zodpovědně k létu plnému sportu a zážitků

I když nám to trhá naše lesní srdíčka plná natěšenosti, věříme, že děláme správné rozhodnutí. Chceme mít co největší jistotu, že se závod bude konat a nebudeš si muset kvůli tomu měnit plány na poslední chvíli. Proto jsme se rozhodli posunout termín už teď. Chceme jít příkladem a být zodpovědní. Posun začátku sezony na červen děláme především z toho důvodu, že je to nejzodpovědnější krok, který lze v této době udělat i vzhledem k aktuálním opatřením a s vidinou dřívějších rozvolnění. Loni jsme to společně navzdory všemu zvládli - 8 závodů, 14 515 závodníků, nekonečno zážitků a sportovních výkonů. Pomocí systému startu ve vlnách, hygienických opatřeních, úsměvu na tváři a víře, že společně doběhneme od startu až do cíle posledního závodu v Boleticích. Stejnou víru máme i teď, letos posílenou navíc o zkušenosti z loňska.

Běžíš Karlštejn? Co to pro tebe znamená?

 • Všem přihlášeným závodníkům se registrace na Karlštejn automaticky přesouvá na nové datum 14. 8. 2021, není tedy nic potřeba dělat.

 • Pokud by ti datum nevyhovovalo, tak nabízíme možnost přehlásit závod na jiného účastníka, či se přihlásit na jiný závod v rámci seriálu. Všechny přeregistrace, ať už na jiný závod nebo na jiného účastníka, jsou zdarma.

 • Vše zvládneš svépomocí a online, návod najdeš pod tímto odkazem.

 • Pro balíčky závodů platí stejná pravidla jako pro jednotlivé závody - Závod Běhej lesy Karlštejn můžeš zdarma převést na jiný závod letošní sezony či jiného běžce.

 • Dárkové poukazy platí dle původních pravidel, tedy do data 14 dní před závodem nebo do naplnění kapacity. Pokud poukaz na původní termín vyprší, kontaktuj nás na info@behejlesy.cz a pošleme ti nový.

 • Pokud v něčem stále tápeš, obrať se na info@behejlesy.cz.

Poprvé se letos uvidíme ve Slavkovském lese

Nelež v lázních, Běhej lesy Slavkovský les! Věříme, že seriál odstartujeme v pohádkovém Slavkovském lese 5. 6. 2021. A následně si zamakáme na nejtrailovějším závodě Běhej lesy Vysočina 26. 6. 2021. Pro jistotu máme ale pro oba závody náhradní termíny:

 

 • Slavkovský les - 5. 6. 2021 (náhradní termín: 25. 9. 2021)
 • Vysočina - 26. 6. 2021 (náhradní termín: 31. 7. 2021)

 

V případě, že bude situace nadále nepříznivá a budeme nuceni termíny posunout, budeme o tom s dostatečným předstihem informovat.

Termínovka v nejnovějším kožichu:

Nevěš hlavu a Neleň, zeleň!
Svými kilometry a tréninkem na Karlštejn nebo jakýkoliv závod můžeš pomoci zalesnit Česko. Zapoj se do výzvy Neleň, zeleň. Za každých 15 km se zasadí 1 strom!

Voltaren

ZAKLÁDAJÍCÍ PARTNER

  Lesy ČR

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Dr. Max
  VLS
  Generali Investments
  Voltaren
  CETIN
  ČEZ

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

  ON

PARTNEŘI

  Sportisimo
  Centrum
  Birell
  DB Schenker
  Enervit
  ČHMÚ
  Česká pošta
  Nestlé Cereals
  Boll
  Nestlé

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Deník
  RUN Magazine
  Běhej
  Kam s dětmi
  Trenujeme.sk
  Svět outdooru
  Drbna

Oficiální dodavatelé

  Johnny Servis
  Žaket
  CAT CUT
  Onlinesystem
  TKF

HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

  Jihomoravský kraj
  Jihočeský kraj
  Středočeský kraj
  Moravskoslezský kraj
  Liberecký kraj

Spolupracujeme

  Rozběháme Česko
  ŠumavaNet
  Innsbruck Alpine
  Outfanatic
  isportuj
  Nadace Nova
  Kudy z nudy
  WOC 2021
  Ukliďme Česko
Výživové okénko