Král a Královna Jizerek 2020 tě zvou do stopy 54. ČEZ Jizerské 50

2.11.2020   
Foto

Před dvěma měsíci jsme vyběhli na Běhej lesy Jizerská a za čtvrt toku nás čeká nazutí běžek na ČEZ Jizerské 50. Tyto dvě akce ale nemají společné jen místo konání a pořadatelský tým. Především je spojuje vášeň a zápal každého pro sport. A ti nejlepší  z obou závodů mohou již tradičně zabojovat o prestižní titul Krále a Královny Jizerek. 

Rok 2020 už jména nejvšetranějšího sportovce a sportovkyně zná. Jizerským horám nyní kralují Michal Sedláček a Lenka Gregorová, kteří zvládli skvělým výkonem zdolat Jizerskou 50 jak na běžkách, tak po svých. Jejich příběhy jsou velmi inspirativní.

Oba začali se sportem již v raném dětství. „Sportuji už od svých 6 let a během té doby jsem vystřídal několik sportů. Jako každý kluk u nás jsem hrál v létě fotbal a v zimě hokej,” popisuje svou cestu ke sportovní vášni Michal. To Lenka začala již o rok dříve tréninky v SK Ski (tehdy TJ Ještěd Liberec), kde získala běžkařské návyky a tento sport si zamilovala.

Jak dosáhnout univerzálnosti ve sportu? Každý má recept svůj a tréninkový režim trochu rozdílný. Lenka běhá celý rok a na běžky se vydává, když napadne sníh. Její režim se také podřizuje trochu rodině, protože je již zasloužilá maminka. Naštěstí v rodině jsou velmi vstřícní, a tak si Lenka mohla natrénovat natolik, aby se stala Královnou Jizerek. Michal na běžky trénuje i když sníh na horách neleží, a to na dobře známých kolečkových lyžích. K tomu připojuje také cyklistiku a ostrý trénink na běh začíná zkraje jara.

Král i Královna shodně označili závody zimní i letní Jizerské slovem výzva. Pokud máš i ty rád výzvy a chceš zabojovat v roce 2021 o prestižní titul Krále a Královny Jizerek, přihlas se na 54. ČEZ Jizerskou 50. Více informací najdeš na webu jiz50.cz.

Voltaren

ZAKLÁDAJÍCÍ PARTNER

  Lesy ČR

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Dr. Max
  VLS
  Generali Investments
  Voltaren
  CETIN

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

  ON

PARTNEŘI

  Centrum
  Birell
  DB Schenker
  Enervit
  ČHMÚ
  Česká pošta
  Nestlé Cereals
  YES! Snacks
  Royal Bay
  Peblo
  Boll

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Deník
  RUN Magazine
  Běhej
  Kam s dětmi
  Trenujeme.sk
  Svět outdooru
  Drbna

Oficiální dodavatelé

  Johnny Servis
  Žaket
  CAT CUT
  Onlinesystem
  TKF

HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

  Jihomoravský kraj
  Jihočeský kraj
  Středočeský kraj
  Moravskoslezský kraj
  Liberecký kraj

Spolupracujeme

  Rozběháme Česko
  ŠumavaNet
  Innsbruck Alpine
  Outfanatic
  isportuj
  Nadace Nova
  Kudy z nudy
  WOC 2021
  Ukliďme Česko
Výživové okénko