Druhý závod sezony 2020. Jaká byla Lednice?

18.6.2020
Foto

Je za námi druhá zastávka seriálu Běhej lesy. Lednicko-Valtický areál nalákal letos 2102 běžců. Pojďme se závodu podívat na zoubek! Kdo vyhrál a jak jsme si ho užili?

Počasí nám v Lednici dalo pěkně za uši. Každý, kdo doběhl, je pro nás proto vítěz. Na příliš velké teplo jsme si rozhodně stěžovat nemohli. Věříme, že sis závody spolu s dalšími členy tvojí smečky naplno užil. Vždyť, kdy jindy se člověk může proběhnout památkou zapsanou na listině světového dědictví UNESCO?

Již tradičně běžce čekala trať krátká (13km) a dlouhá (22 km). Nejlépe si s krátkou tratí poradil Tomáš Fliedr v čase 00:47:28, z žen byla nejrychlejší Barbora Názlerová, která na trati strávila 00:53:30. Na trati dlouhé dvaadvacet kilometrů zvítězil ve skvělém čase 01:19:38 Adam Mihalov, mezi ženami předvedla skvělý výkon Barbora Nováková, která finišovala v čase 01:37:56.

Naše malá mláďátka závodila na již tradičním závodě Dr. Maxe na tratích 500 m a 1 km v pěti věkových kategoriích. Premiéru měl v Lednici charitativní nesoutěžní závod VoltaRUN, který přivítal 74 běžců. Mohl si ho zaběhnout či projít opravdu každý, od doprovodu závodníků přes rodiny a kočárkáře až po hendikepované. Díky VoltaRUN a dalším aktivitám na závodě jsme navíc všichni finančně podpořili malého Tomíka.

Odměnou pro všechny běžce byla unikátní medaile, která je z části vyrobena z rostoucího papíru, který lze zasadit. Natahovali po ni krk běžci i jejich květináče doma.

Další závod nás čeká hned za týden v kouzelném Slavkovském lese. Jestli se i ty chceš po vlastních tlapách proběhnout mezi 3 lázeňskými městy, ulov si číslo ještě dnes. Těšíme se na tebe!

Kompletní výsledky ze závodu najdeš ZDE.