Město máme na salámu, Běhej lesy. Na trialovou trať vyběhli závodníci na Vysočině

1.6.2019
Foto

Seriál Běhej lesy letos nabídl už třetí výběh, tentokrát na Vysočině v okolí obce Milovy. I přes nepříznivé předpovědi meteorologů se všichni účastníci nakonec dočkali slunečného, ideálního běžeckého počasí. Mraky nakonec přišly až po doběhnutí posledního závodníka - jako na zavolanou.

O nejvíc trialovou trasu z celého seriálu byl zájem. Trať, která je známá přírodními překážkami v podobě kopcovitého terénu, převýšení či kořenů zdolalo 1 598 běžců, a všichni sportovci tak na Vysočině potvrdili heslo Město máme salámu, Běhej lesy.

Celodenní běžecký program zahájili nejmenší sportovci závodem Dr. Maxe na trase 500 metrů a 1 kilometr. Do klání těch nejmenších se zapojilo 279 prcků. Po nich přišli na řadu dospěláci, kteří měli na výběr ze dvou tras. První skupina bojovníků se rozhodla zdolat 12 kilometrů. Větší odvážlivci si pak vybrali o 9 kilometrů delší výzvu v podobě půlmaratonu.

Kratší trať nejrychleji zdolal suverénním výkonem Jiří Šacl v čase 45:23. „Utekl jsem hned za první zatáčkou a pak už jsem nikoho neviděl,“ řekl šťastný vítěz po doběhu. Nejlepší čas mezi ženami předvedla Helena Pechová. Půlmaratonu kraloval Tomáš Hrdina, který doběhl v čase 1:27:53, nejrychlejší ženou byla Lucie Maršánová s časem 1:34:45. Odměnou pro všechny běžce byla unikátní dřevěná medaile, která jim Běhej lesy bude symbolicky připomínat.

Letos tě v seriálu čeká ještě pět zastávek, už teď se můžeš těšit na ten následující do Slavkovského lesa. Vybíháme 22. června! Registrace stále běží na www.behejlesy.cz. Tak nezapomeň – město je na houby, běhej lesy!