Newsletter

Královna Jizerek: Na běžkách jsem jistější, těším se na Jizerskou 50

13.9.2018
Foto

Jak sama s úsměvem říká, stala se královnou i bez šlechtického rodokmene. Během zimní a letní Jizerské 50 napsala snový příběh, který zakončila oceněním nejvyšším. „Už se těším na zimu, Jizerka je moje srdcová záležitost, ale spíše ta zimní,“ směje se Karolína Bicová, která letos atakovala nejvyšší příčky na zimní 30km i 50km trati. Na celkové pořadí se můžete podívat zde. A pokud chcete mít příští rok tuto krásnou korunu na hlavě vy, nezapomeňte, že musíte nejprve v únoru pokořit některou z tras Jizerské 50. Nejvýhodnější cena startovného končí už 30. září.

Co pro vás znamená pyšnit se titulem Královna Jizerek?
Je to hezký pocit stát se královnou bez šlechtického rodokmene. To se často nestává.

Čekala jste před Jizerskou 50 RUN, že byste mohla Královnu Jizerek vyhrát? Měla jste skvělý základ ze zimy. Na druhou stranu jste neběžela 50km trať.
Přihlásila jsem se do závodu na poslední chvíli. Když jsem projížděla stránky, tak jsem zjistila, že za kombinaci se mohu stát Královnou, tak jsem doufala, že bych to do třech mohla dát. V zimě jsem jela 30 km, kde jsem skončila 2., a v neděli i 50 km, kde jsem byla čtvrtá Češka. Takže ten bodový základ byl dobrý. Byl to risk, ale vyšlo to.

Jaký je to pocit mít na hlavě korunu Královny Jizerek?
Není to o pocitech, ale o tom, že to, čemu se od dětství věnuji, má stále smysl a chci v tom i nadále pokračovat.

Sedí vám víc běhání po svých nebo na lyžích?
V zimě jezdím seriál dálkových běhů Visma Classics, takže lyže jsou v tomto momentě mojí silnější stránkou.

Co se vám nejvíc líbí na Jizerské 50 RUN?
Ukazuje Jizerky i z jiného pohledu než jako místo zimní Jizerské 50. Lidé, co neholdují běžkám, si mohou vyzkoušet slavnou padesátku jako ti v zimě. A super je, že na obou závodech je možnost zúčastnit se kratších distancí od 10 kilometrů. Ty zvládne každý.

Co máte nejraději na zimní Jizerské 50?
V zimě je tu krásná atmosféra. Když se to spojí s počasím, je to neopakovatelný zážitek. Snad jen znovu na Jizerce.

Chystáte se v únoru na zimní Jizerskou 50?
Chystám. Ještě nevím, na jaké vzdálenosti, ale určitě budu na startovní čáře. Chci se přihlásit do konce září, to je startovné nejlevnější.

Neláká vás příští rok běžet i v létě 50km trasu?
No, to nevím. Přece jenom mám respekt k takové vzdálenosti po svých.