David Lafata: Příští rok chci běžet zimní Jizerskou 50

28.8.2018
Foto

Jeden z nejlepších hráčů v historii české fotbalové ligy a vášnivý myslivec David Lafata přijel spolu se svými dětmi na Jizerskou 50 RUN. Dlouholetý kapitán Sparty a Jablonce se ujal role startéra a podpořil své potomky na dětských závodech. K tomu všemu se v zázemí hodinu podepisoval fanouškům.

Jaký vztah jste měl jako profesionální fotbalista k běhání?

Fotbalista se bez běhání neobejde. Myslím si, že vztah k němu jsem měl dobrý. Přiznám se, že po kariéře jsem trochu zlenivěl a už to není takové.

Nelákalo vás proběhnout si trať Jizerské 50 v létě?

V neděli nás v Olešníku čekal těžký zápas. Musím nějaké síly pošetřit. Po dvanácti kilometrech bych toho asi moc neodehrál, tak kvůli tomu.

Jaký dojem na vás udělala atmosféra závodu?

Nebylo žádné velké horko. Atmosféra byla přátelská. Nebylo to tak, že by chtěl každý vyhrát, a to se mi líbí.

Do Bedřichova jste vzal dceru a syna, oba běželi dětské závody. Jak se jim to líbilo?

Líbilo. V životě nic takového neběželi. Nejdřív říkali, že jsou nervózní a nepoběží, protože je tu moc dětí. Po závodě ale dostali medaili a byli nadšení.

Co jste říkal na sníh v zázemí?

Ten se nám líbil nejvíc (směje se). To bylo stylové.

Jaký vztah mají ke sportu vaše děti?

Tonda se snaží hrát fotbal a Vanda tenis. Oba jezdí na kole, běhají. Jsou z vesnice a jsou zvyklí se hýbat. Jsem rád, že je sport baví.

Poběžíte Jizerskou 50 RUN příští rok?

Když vyjde čas, tak bych alespoň 12 km odběhl rád. Hlavně bych ale chtěl běžet v zimě.

Zmínil jste zimní Jizerskou 50, která se poběží v únoru příštího roku. Uvidíme vás na 50kilometrové trase?

Mám to v plánu. Doufám, že seženu ještě někoho k sobě. V roce 2012 jsme Jizerskou běželi s tehdejšími spoluhráči z Jablonce Láďou Kavanem a Lubošem Loučkou.

Jak vzpomínáte na svoji účast na Jizerské 50 před šesti lety?

Co jsem slyšel, tak to snad byl ročník, kdy bylo nejhorší počasí. Pršelo, nebyla stopa. Pamatuji si, že vyhrál Standa Řezáč. Bez namazání a soupaž. Takovou mám vzpomínku.