Newsletter

Slet na Lednici, na první závod Běhej lesy nás bylo jako much

14.4.2018
Foto

Zaplněná kapacita 2 000 dospělých a téměř 350 dětí odstartovala velkolepě úvodní díl seriálu Běhej lesy. Lednicko-valtický areál byl velkým lákadlem, navíc ho opanovalo po celý den krásné slunečné počasí a letní teploty.

Kolikrát za život se člověk proběhne památkou zapsanou na listině světového dědictví UNESCO? Díky Běhej lesy minimálně jednou ročně. Letos to bylo hned při úvodním dílu série, který účastníky zavedl do Lednicko-valtického areálu. Start závodu byl přímo v srdci zámecké zahrady Státního zámku Lednice a trať dále vedla přes hráz lednických rybníků, kolem chrámu Tří Grácií i okolo „paláce pro koně“ Nový Dvůr.

Ti odvážnější minuli na delší trase tojbokou kapli Sv. Huberta a proběhli vítězným obloukem Rendez-vous. Když k tomu přidáme slunečné počasí, o zážitky nebylo nouze.

Odměnou pro běžce byla unikátní dřevená medaile a semínka pro vypěstování vlastního stromu. I to jsou Běhej lesy. Ty pokračují již 5. května závodem kolem hradu Karlštejn. Ten účastníky zavede mj. do běžně uzavřeného lomu Amerika. Opět je na co se těšit. Poslední volná místa jsou ZDE.

Fotografie ze závodu si prohlédněte ZDE.