Newsletter

Tipy na výlety v okolí Bílé v Beskydech

28.7.2017   
Foto

Pokud budete mít po závodě nebo před ním chuť zažít ještě něco jiného, určitě nemusíte jezdit daleko. Přinášíme vám pár tipů na vychutnání si Beskyd plnými doušky.

Ať už přijedete s dětmi nebo bez nich, zaručeně se budete bavit. Valašský region je připraven na všechno! S dětmi můžete zamířit do Dětského letního a lanového parku hned v Bílé, stačí přejít silnici. V Bílé můžete vidět i původní divokou zvěř, místní mufloni se nechají od návštěvníků i nakrmit! Pro zájemce o krásný výhled na Beskydy se nabízí výšlap na Lysou horu. Do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm se vydejte středověký jarmark. Pokud jste kulturní duše, máte rádi hudbu a poznávání nových tradic a zvyků, určitě zavítejte Soláň, kde se koná folklorní festival spojený s ochutnávkou místních specialit. Za poznáním můžete vyrazit po naučné stezce Radegast.

 • Dětský letní a lanový park Bílá

Tento park nabízí velké množství aktivit. Můžete zde vyzkoušet například vzduchovou trampolínu, minigolf, aquazorbing, rodinná šlapací auta a spoustu dalších. Areál se navíc nachází v bezprostřední blízkosti lyžařského areálu Bílá, kde se nachází zázemí závodu.

 • Obora Bílá

Přímo v Bílé můžete navštívit oboru u loveckého zámečku, kde jsou k vidění divoká prasata, mufloni, jeleni, daňci a srnky. Samotný lovecký zámeček také stojí za pozornost. Dřevěná stavba s šindelovou střechou patří mezi kulturní památky.

 • Výšlap na Lysou horu

Nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd (1323 m. n. m.) uvidíte hned po výjezdu lanovkou při startu závodu, ale určitě stojí za vyšlápnutí. Při krásném počasí, v které všichni doufáme, si neskutečný pohled do kraje rozhodně užijete.

 • Starodávný jarmark

Široká nabídka jarmarečního zboží, káva z historické pražírny, představení šermířských a tanečních skupin, žongléři a mnoho atrakcí pro děti, to nabízí Starodávný jarmark ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Akce se koná v sobotu 12. 8. a v neděli 13.8., více info najdete tady.

 • Léto na Soláni

Léto na Soláni je 10. Mezinárodní folklorní festival, který probíhá po celou sobotu. Dopoledne můžete ochutnat tradiční pokrmy z hafer. Že nevíte co to je? Přijeďte se podívat na festival a zjistíte, co se pod tímto tajemným názvem skrývá. Uvidíte také vystoupení folklorních souborů z širokého okolí a načerpáte tu pravou atmosféru Valašska. Více informací najdete zde.

 • Radegast

Pohanský bůžek Radegast byl místními uctíván coby bůh hojnosti. V Beskydech se můžete vydat po naučné stezce Radegast k jeho ikonické soše a dozvědět se cestou plno dalších informací. Stezka začíná na Pustevnách a měří zhruba 4,5 km.

Voltaren

ZAKLÁDAJÍCÍ PARTNER

  Lesy ČR

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Dr. Max
  VLS
  Generali Investments
  Voltaren
  CETIN
  ČEZ

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

  ON

PARTNEŘI

  Nordic telecom
  Sportisimo
  Benzina
  Centrum
  Birell
  DB Schenker
  Enervit
  ČHMÚ
  Česká pošta
  Nestlé Cereals
  Boll
  Nestlé
  Caficko®
  Thule
  Royal Bay

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Deník
  RUN Magazine
  Běhej
  Kam s dětmi
  Trenujeme.sk
  Svět outdooru
  Drbna

Oficiální dodavatelé

  Johnny Servis
  Žaket
  CAT CUT
  Onlinesystem
  TKF

HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

  Jihomoravský kraj
  Jihočeský kraj
  Středočeský kraj
  Moravskoslezský kraj
  Liberecký kraj
  kraj Vysočina
  Karlovarský kraj

Spolupracujeme

  Rozběháme Česko
  ŠumavaNet
  Innsbruck Alpine
  Outfanatic
  isportuj
  Nadace Nova
  Kudy z nudy
  WOC 2021
  Ukliďme Česko
Výživové okénko