Železná Ruda pokřtěna! Trasy šumavskou divočinou si užilo přes 1 200 běžců

1.6.2024   
Foto

Premiérová zastávka Běhej lesy v Železné Rudě byla horským závodem se vším všudy. Šumava přivítala přes 1 200 závodníků počasím, které ani jednomu z nich nedalo nic zadarmo, o to z lepšího pocitu se však lesní parťáci mohli radovat v cíli.

Předpověď počasí se naplnila a vytrvalý déšť prověřil, že lesní smečka skutečně není z cukru. Už brzy ráno vyběhli vytrvalostní běžci na extra dlouhou trasu (39 km) s největším převýšením celé série. Na start se postavilo 96 trénovaných závodníků a do cíle jako první doběhl s časem lehce přes tři hodiny David Flak, první ženu Sabine Wallnerovou z Německa jsme v cíli vítali o necelou minutu později.

Dopoledne patřilo již tradičně dětským závodům Dr. Max. Lesním mláďatům na start téměř přestalo pršet, a tak o úsměvy nebylo nouze. Mláďata umí vždy divákům připravit pořádné drama, od tras na 100 metrů po těch na 1 kilometr se závodilo do posledního metru a viděli jsme nejeden dechberoucí finiš, ale nejdůležitější je, že bezmála 200 malých velkých závodníků doběhlo až do cíle.

Po obědě začalo stoupat takřka 800 běžců z dospěláckých tras Nova 13 km a 18 kilometrůČertovu jezeru, kde se pokochali výhledem na typickou šumavskou krajinu. Poté na krátké rovince nabrali dech do plic a vydali se do největšího stoupáku na trase k Černému jezeru. Krátký závod nakonec ovládli Jiří Procházka a Gabriela Veigertová, kteří uběhli kopcovitou trasu bezpečně pod hodinu. Na delší trase triumfoval mistr světa v běhu na lyžích Martin Koukal, první ženou v cílové rovince byla Lenka Šatavová. Po doběhu se všichni mohli zahřát a doplnit vydanou energii v jídelním stanu Penny.

Sprinteři si museli šetřit své síly až do konce, protože prémie na Conti Speed Section v podobě pneumatik za 5 000 Kč si vyběhl z každé trasy vždy pouze nejrychlejší muž a nejrychlejší žena na speciálním měřeném úseku.

Všichni běžci doběhli do cíle promočení, ale důležitější je, že také šťastní. Drsné podmínky a náročné trasy v Železné Rudě umocnily zážitek, který jen tak nevybledne, a naprostá většina závodníků na něj bude dlouho vzpomínat. Divoká Šumava se svými kopci a trailovými trasami ponořenými do mystické mlhy se postarala o premiéru jak se sluší a patří.

Železná Ruda rozhodně nebyl „obyčejný závod“, ale ta pravá specialitka nás čeká teprve 21.-23. června na Vysočině, kde se uskuteční druhý ročník Týmovky. Každá parta 8 závodníků si rozdělí 220 kilometrů, týmy o 4 členech si budou moct vybrat, jestli uběhnou stejnou vzdálenost, nebo „jen“ polovinu. Nebudou chybět ani dětské závody a kdo nemá parťáka nebo raději běhá sám, tak si vychutná charitativní Penny běh. K tomu na všechny čeká doprovodný program dnem i nocí.

ZAKLÁDAJÍCÍ PARTNER

  Lesy ČR

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Dr. Max
  Generali Investments
  ČEZ
  PENNY

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

  Craft
  Volvo
  Sportisimo

PLATEBNÍ PARTNER

  ČSOB + MasterCard

Oficiální dodavatelé

  Johnny Servis
  Žaket
  Onlinesystem
  TKF

PARTNEŘI

  Continental
  CETIN
  Česká mincovna
  Enervit
  ČHMÚ
  bahis
  DB Schenker
  Caficko®
  Royal Bay

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova
  Deník Sport
  iSport.cz

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Kondice
  Hitrádio
  RUN Magazine
  Běhej
  Kam s dětmi
  Svět outdooru
  Drbna
  Náš region

HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

  Jihomoravský kraj
  Jihočeský kraj
  Středočeský kraj
  Moravskoslezský kraj
  Liberecký kraj
  kraj Vysočina
  Karlovarský kraj

Spolupracujeme

  Bjež
  Rozběháme Česko
  Trenujeme.sk
  Kudy z nudy
  Ukliďme Česko
  TOP běžecký seriál
  Smartemailling
  Freelo
Výživové okénko