Na druhý závod sezony v Brdech si našlo cestu přes 1 300 lesních parťáků

19.5.2024   
Foto

Více než 1 300 běžců se v sobotu 18. května zúčastnilo druhé zastávky jubilejní 10. sezony Běhej lesy, která se konala v brdských luzích a hájích. Navzdory deštivému dopoledni se závod odehrál ve vší parádě a pro své zážitky si do cíle doběhli účastníci všech distancí. Závodní den nabídl vyžití pro všechny milovníky běhu od krátkých tras až po ty ultramaratonské. Tenhle vlak nestaví, už za 14 dní se na tvé úsměvy těšíme na novince sezony v Železné Rudě.

V bývalém vojenském areálu v Brdech, který byl dlouhé roky v minulosti veřejnosti nepřístupný, se odehrál druhý závod sezony 2024. Lesní smečka si mohla  vybrat hned ze 4 závodních tras, na programu byl charitativní PENNY běh na 5 kilometrů, krátká 12kilometrová trasa pod patronací TV NOVA, dlouhá 22kilometrová trasa a extra dlouhá trasa na 43 kilometrů. Dopoledne nechyběly ani dětské závody Dr. Max se zastoupením všech kategorií od Šnečků až po Laně a Kolouchy.

Vítězi extra dlouhé trasy na 43 kilometrů se stali Michal Bachman mezi muži a Michaela Luňáčková mezi ženami. Oba dělily v cíli jen dvě minuty a extra dlouhou trasu zvládli za 3 hodiny a 22 respektive 24 minut, moc gratulujeme! Na dlouhé 22kilometrové trase si pro slávu doběhli Roman Martínek a Katka Mašková. Jako poslední zmíníme závod na 12 kilometrů, kde mezi muži kraloval Stanislav Zacha, mezi ženami se pak stala vítězkou Veronika Palková.

“Běžel jsem 22km trasu a podařil se mi osobní rekord 1:43. Ve finále vyšlo krásný běžecký počasí, žádný vedro, nádherná trasa přírodou. Mile mě překvapilo množství seběhů, na trase nebyly skoro žádný kopce, což nevím jak se vám vůbec povedlo. Je tu skvělá parta lidí a už tradičně dobrá organizace. Všichni podél trati fandili a byl to super zážitek. Všem bych seriál Běhej lesy doporučil, takže dorazte na další závod, je to perfektní”, dodává k závodnímu dni 41. nejlepší běžec 22km trasy Jan Vrbický!

Také naše moderátorské duo Přemek Vida a Kamča Netíková se dočkalo vítězství, tentokrát se radovali v kategorii tandemů.

Účastníci charitativního PENNY běhu v Brdech přispěli nádhernou částkou 70 150 Kč na organizaci  Život 90, která pomáhá lidem v důchodovém věku s bezproblémovým životem a je jim nablízku v případě dalších potřeb. Děkujeme.

Přes střídavé přeháňky a chladnější ráno vládla v zázemí i na závodních tratích pozitivní atmosféra, která dělá z Běhej lesy ideální víkendový program pro partu, rodinu i jednotlivé závodníky! Přesvědčit se o tom můžeš ve fotogalerii ze závodu. Pro aktuální a žhavé novinky sleduj Instagram @behejlesy a Běhej lesy na Facebooku, kde tě ve stories závodním dnem provedli Přemek s Kamčou.

Dalším závodem seriálu Běhej lesy je novinka na Železné Rudě konající se  na den dětí v sobotu 1. června. Na výběr jsou trasy na 13, 18 a 39 kilometrů a znovu také charitativní PENNY běh na 5 km úplně pro každého. Závodníci se z obce Špičák vydají do srdce Šumavy a přiblíží se i ledovcovým jezerům, Černému a Čertovu. 

Neváhej a REGISTRUJ SE na novinku seriálu už teď! Těšíme se!

 

ZAKLÁDAJÍCÍ PARTNER

  Lesy ČR

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Dr. Max
  Generali Investments
  ČEZ
  PENNY

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

  Craft
  Volvo
  Sportisimo

PLATEBNÍ PARTNER

  ČSOB + MasterCard

Oficiální dodavatelé

  Johnny Servis
  Žaket
  Onlinesystem
  TKF

PARTNEŘI

  Continental
  CETIN
  Česká mincovna
  Enervit
  ČHMÚ
  bahis
  DB Schenker
  Caficko®
  Royal Bay

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova
  Deník Sport
  iSport.cz

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Kondice
  Hitrádio
  RUN Magazine
  Běhej
  Kam s dětmi
  Svět outdooru
  Drbna
  Náš region

HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

  Jihomoravský kraj
  Jihočeský kraj
  Středočeský kraj
  Moravskoslezský kraj
  Liberecký kraj
  kraj Vysočina
  Karlovarský kraj

Spolupracujeme

  Bjež
  Rozběháme Česko
  Trenujeme.sk
  Kudy z nudy
  Ukliďme Česko
  TOP běžecký seriál
  Smartemailling
  Freelo
Výživové okénko