Doprava a parkování na Bílé
Výdej čísel probíhá již v pátek od 18:00 do 20:00 a dále v sobotu od 8:30. Ušetři si ráno čas i nervy a přijeď už v pátek, navíc se můžeš zúčastnit předzávodního výběhu s patronem tras Tomášem od 19:00. Výdej čísel i start výběhu je ze zázemí závodu, které se nachází ve Ski areálu Bílá.
Do Bílé se dostaneš pohodlně autobusem z z Frýdlantu nad Ostravicí, Frýdku-Místku, Rožnova pod Radhoštěm i Ostravy. Vystup nejlépe na zastávce "Bílá, střed", která tě vysadí jen pár kroků od zázemí závodu, které se nachází u lanovky Zbojník.
Pokud přijedeš autem, tak platí stejně jako na všech ostatních závodech, si nechat dostatečnou časovou rezervu. Vyhraď si dostatek času na zaparkování, vyzvednutí startovního čísla, což musíš učinit nejpozději 30 min před startem tvého závodu, dále rozcvičku i aktivity v zázemí. To najdeš přímo ve Ski areálu Bílá, který leží na silnici 56 mezi Ostravicí a Horní Bečvou. Víš už teď, že pojedeš autem sám nebo sháníš místo? V tom případě můžeš poptat nebo nabídnout spolujízdu ostatním parťákům v události na FB.
A pokud vyrážíš ze Slovenska? Ideální volba – hraniční přechod Bumbálka nebo Konečná tě přivedou přímo do cíle, respektive na start.
Parkování
Na místě najdeš několik vyhrazených parkovacích ploch v blízkosti zázemí – od P1 po P3. Parkoviště se budou naplňovat postupně podle příjezdu tak, ať nezajíždíš zbytečně daleko.
Parkování je tentokrát zpoplatněno obcí, a to cenou 100 Kč/den. Platba je možná na místě prostřednictvím parkovacích automatů pouze platebních kartou – nezapomeň si vytisknout lístek a umístit ho za okno.

V případě, že se parkoviště zaplní, doporučujeme závodníkům využít parkoviště P4 a P5, která se nachází zhruba 800 m od zázemí závodu.

Lanovka
Na start se vyvezeš šestimístnou sedačkovou lanovkou Zbojník. Lanovka je ZDARMA pro závodníky hlavních tras (6, 11 a 20 km), ale pouze po hromadném startu a s platným startovním číslem. Nahoru tě vyveze až po symbolickém startovním výstřelu ve startovním koridoru, v zázemí závodu pod lanovkou. Neboj, po cestě nenabereš drahocenné minuty do tvého výsledného času i tempa. Časomíra se ti spustí až nahoře po proběhnutí startovní podložky.
Doprovod nebo děti si mohou lanovku užít také – lístky budou k zakoupení na místě.
Přejeme šťastnou cestu a těšíme se na viděnou!











































